کارگران هپکو از اول هفته به مرخصی اجباری رفتند - خبر
.
جمعه - ۱ تیر - ۱۳۹۷
ساعت :

کارگران هپکو از اول هفته به مرخصی اجباری رفتند

براساس تصمیم ستاد تسهیل رفع موانع تولید استان مرکزی، از ابتدای هفته جاری حدود ۹۰۰ نفر از کارگران کارخانه هپکو برای مدت دو هفته به مرخصی اجباری فرستاده شدند.

به گزارش صنعت نما، شماری از کارگران کارخانه ماشین سازی هپکو در استان مرکزی به خبرنگاران گفتند: بدون آن که مطلع شده باشند از روز گذشته (شنبه / هفدهم تیرماه) به مرخصی فرستاده شده اند و در حال حاضر درهای این واحد صنعتی تا پایان ماه جاری به روی آن ها بسته شده است.

از قرار معلوم این تصمیم در جلسه روز پنج شنبه (۱۵ تیر ماه) مسئولان استان مرکزی، سهامدار و مدیریت در محل استانداری استان مرکزی گرفته شده و ظاهرا اعضای شورای اسلامی کار کارخانه از آن بی‌اطلاع بوده‌اند.

بعد از این تصمیم، خبر تعطیلی کارخانه در ساعات پایانی شنبه شب، از طریق شبکه‌های اجتماعی به کارگران اطلاع رسانده می‌شود اما با این حال شماری از همکاران آن ها که همچنان بی‌خبر بودند برای بامداد شنبه در محل توقف سرویس حمل و نقل کارخانه حاضر می‌شوند اما چون از آمدن ماشین خبری نمی‌شود با هزینه شخصی به محل کار خود مراجعه و در نهایت با در های بسته کارخانه مواجه می‌شوند.

این کارگران همچنین نگران آن هستند در نتیجه مشکلاتی که شرکت هپکو با آن روبروست رویه مرخص‌های اجباری آن‌ها در ماه‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

نزدیک ۹۰۰ کارگر در کارخانه هپکو اراک اشتغال دارند، آن‌ها می‌گویند که این شرکت دست‌کم از اسفند ماه سال ۹۵ تا هم اکنون بابت حدود چهار ونیم ماه مطالبات مزدی هنوز بدهکار است.

این کارگران آخرین بار درروز‌های (۱۲، ۱۳، ۱۴ و۱۵ تیر ماه) برای وصول معوقات مزدی خود به مدت ۴۱روز تجمع کردند که در ‌‌نهایت ‌‌کارفرما وعده پرداخت بخشی از مطالبات مزدیشان را در محل نماز خانه داد اما این وعده تاکنون محقق نشده است.

آخرین ویرایش در 18/04/1396

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.