پایگاه خبری صنعت نما - منافع برخی مسئولین مانع اجرایی شدن پیمان‌های پولی است
.
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
ساعت :

منافع برخی مسئولین مانع اجرایی شدن پیمان‌های پولی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: علت به نتیجه نرسیدن و عملیاتی نشدن برخی پیمان‌های پولی  فشارهای وارده از سوی آمریکا و مسئولان داخلی کشور است که به‌دنبال معاملات با ارزهای خارجی هستند.

به گزارش صنعت نما، سیدناصر موسوی لارگانی، در خصوص انعقاد پیمان‌ پولی ایران و ترکیه، گفت: چندین سال است بحث پیمان‌های پولی بین ایران و کشورهای که با آنها مراودات صادرات و وارداتی دارند مطرح بوده است که در یک مقطع از زمان چنین پیمانی با چند کشور منعقد شد اما متاسفانه به علت اعمال برخی فشارها توسط آمریکا به مرحله عملیاتی شدن نرسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباطات مناسب اقتصادی و تجاری بین ایران، ترکیه و روسیه وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم صادرات کشور را افزاش دهیم، این پیمان‌های مالی می‌تواند در افزایش صادرات و واردات و همچنین به تسهیل صادرات و واردات کشور ما و طرف مقابل بسیار کمک می‌کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیمان‌های پولی می‌تواند از مشکلاتی که در بحث نوسانات ارز بوجود می‌آید پیشگیری کنند، اضافه کرد: تولیدکنندگان نمی‌توانند با وجود اینگونه نوسانات تصمیم‌گیری کنند و نمی‌توانند محصولات خود را به‌فروش برسانند، زیرا ممکن است به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه در تامین آن دچار مشکل شوند.

وی با تاکید بر اینکه علت به نتیجه نرسیدن و عملیاتی نشدن برخی پیمان‌های پولی  فشارهای وارده از سوی آمریکا و مسئولین داخلی کشور است که به‌دنبال معاملات با ارزهای خارجی هستند، عنوان کرد: نمی‌توان گفت که تمامی پیمان‌های پولی لغو شده به دلیل فشارهای وارده از سوی آمریکا بوده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید تمام تهدیدها و فشارها را نادیده بگیریم و تصمیمی را که می‌تواند تحولی در اقتصاد کشور ایجاد کند را قاطعانه بگیریم و معاملات خود را با پیمان‌های مالی انجام دهیم، عنوان کرد: برخی از مسئولین به‌واسطه استفاده‌های که از ارزهای خارجی می‌برند با ایجاد یک سری بهانه‌گیری‌هایی مانع اجرایی شدن پیمان‌های پولی می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه این پیمان را می‌توانیم نه تنها با روسیه و ترکیه بلکه با کشورهای دیگری که صادرات و واردات داریم انجام دهیم، خاطرنشان کرد: انعقاد اینگونه پیمان‌ها ازبروز بسیاری از فشارها و تهدیدها می‌کاهد و از بسیاری از نوسانات ارزی جلوگیری می‌کند.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 30/07/1396

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.