پایگاه خبری صنعت نما - ورود سامانه بارشی به کشور؛ تهران برفی می‌شود
.
یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷
ساعت :

ورود سامانه بارشی به کشور؛ تهران برفی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما در اکثر نقاط از بارش برف در تهران خبر داد.

به گزارش صنعت نما، احد وظیفه گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب امروز (5 بهمن) در شمال غرب و شمال کشور به صورت خفیف و پراکنده بارش آغاز می‌شود و تا اواخر وقت بارش به مناطق غرب و جنوب غرب گسترش می‌یابد.

وی ادامه داد: همچنین به سبب افزایش سرعت وزش باد از اواخر وقت امروز (5 بهمن) و فردا (6 بهمن) استان‌های خوزستان و ایلام با خیزش گرد وخاک مواجه می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا بارش مرکز کشور و ارتفاعات غربی و مرکزی البرز را نیز دربرمی‌گیرد، تصریح کرد: همچنین به سبب کاهش دما به تدریج روز شنبه (7 بهمن) بارش در غرب دامنه‌های البرز و زاگرس غالبا به شکل برف خواهد بود.

وظیفه با اشاره به اینکه افت محسوس دما از فردا تا یکشنبه (8 بهمن) پیش‌بینی می‌شود، گفت: کاهش دما در شمال غرب و غرب کشور از جمعه تا شنبه (7 بهمن) ، در مناطق شمال،‌ مرکز و تهران نیز شنبه تا یکشنبه (8 بهمن) قابل توجه خواهد بود. توده هوای سرد نیز تا سه‌شنبه هفته آینده تداوم خواهد داشت.

وی افزود: از روز شنبه (7 بهمن) تا اواخر یکشنبه (8 بهمن) در برخی مناطق به خصوص جاده‌های کوهستانی شمال، شمال غرب و دامنه‌های البرز بارش برف همراه با وزش باد موجب کولاک و کاهش دید خواهد شد. دریای خزر نیز از اواخر فردا تا یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و گاهی بارش باران با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و روز شنبه نیمه ابری تا ابری، اوایل شب وزش باد و وزش باد شدید، گاهی بارش باران و گاهی بارش برف با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 8 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.