پایگاه خبری صنعت نما - مراسم افتتاح رسمی سفارت آمریکا در شهر قدس
.
سه شنبه - ۳۰ بهمن - ۱۳۹۷
ساعت :

مراسم افتتاح رسمی سفارت آمریکا در شهر قدس

در این مراسم چندین نفر سخنرانی کردند که در کلام هیچ یک از آنها حتی برای یک مرتبه هم که شده نامی از " فلسطین" و "فلسطینی‌ها" به میان نیامد در عوض دو مرتبه در سخنرانی داماد ترامپ نام" ایران" به میان آورده شد.

مراسم رسمی افتتاح سفارت‌خانه آمریکا در شهر قدس (اورشلیم) دوشنبه با حضور جمعی از مقامات آمریکایی و اسراییلی و تحت تدابیر شدید امنیتی در ساختمان کنسولگری سابق آمریکا در شهر قدس برگزار شد.

به گزارش صنعت نما، در شرایطی که طی روزها و هفته‌های گذشته دهها فلسطینی در اعتراض به تصمیم جنجال‌برانگیز دونالد ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس در تظاهرات اعتراضی در کرانه باختری رود اردن و نواز غزه به ضرب گلوله نیروهای اسراییلی کشته شده و بیش از 1700 نفر زخمی شده‌اند، مراسم افتتاح سفارت آمریکا در این شهر با حضور مقامات ارشد اسراییلی و مقاماتی از قوه مجربه و کنگره آمریکا برگزار شد.

در طول مراسم افتتاح که مجری‌گری  آن با "دیوید فریدمن" سفیر ایالات متحده آمریکا در اسراییل بود، رییس و نخست وزیر اسراییل سخنرانی کردند و از دونالد ترامپ به خاطر آنچه که اجرای تصمیم شجاعانه انتقال سفارت به شهر اورشلیم به عنوان پایتخت کشور و ملت یهود می‌خواندند، قدردانی کردند.

در این مراسم که دختر و داماد ترامپ به نمایندگی از کاخ سفید حضور داشتند، سخنرانی ضبط شده ویدئویی ترامپ درباره این رویداد در هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم اسراییل، پخش شد و حاضران در مراسم بارها به صورت ایستاده در قدردانی از ترامپ دست زدند.

در این مراسم چندین نفر سخنرانی کردند که در کلام هیچ یک از آنها حتی برای یک مرتبه هم که شده نامی از " فلسطین" و "فلسطینی‌ها" به میان نیامد و در عوض به نظر می‌رسید تاکید ویژه‌ای بود که به جای واژه "فلسطین" از عناوینی چون "عرب‌ها" و "مسلمانان" و "همسایگان اسراییل" یاد شود.

همه سخنرانان این مراسم مدعی بودند که تصمیم ترامپ منجر به تحکیم یک صلح واقعی بین اسراییل و همسایگانش خواهد شد؛ ادعایی که با تردیدهای جدی از سوی جامعه جهانی مواجه است به طوری که نمایندگان و سفرای کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای دنیا در اعتراض به این اقدام ترامپ مراسم را بایکوت – تحریم – کرده بودند.

 نتانیاهو در سخنرانی خود بیشتر روی این موضوع تاکید داشت و مدعی شد صلح باید بر مبنای این حقیقت که شهر اورشلیم (قدس) به عنوان پایتخت ابدی ملت و کشور یهود است، بنا شود.

در سخنرانی "جارد کوشنر" داماد ترامپ نیز دو مرتبه از " ایران" نام برده شد که یکی از آنها اشاره به تصمیم به گفته او شجاعانه ترامپ در خروج از توافق "خطرناک و پر ایراد" هسته‌ای با ایران و دیگری ادعای "خطرناکی رفتارها و سیاست‌های ایران" برای همسایگان عرب این کشور و اسراییل در منطقه بود. کوشنر که خود از خانواده‌ای یهودی است در سخنرانی خود تاکید داشت که پدر بزرگ و مادربزرگش از بازماندگان هولوکاست بوده‌اند و پس از جنگ دوم جهانی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده‌اند.

در میانه مراسم پلاک رسمی سفارت آمریکا در شهر قدس که روی دیوار نقش بسته بود با حضور "استیون منوشن " وزیر خزانه‌داری – یهودی تبار- آمریکا و ایوانکا ترامپ دختر و مشاور ترامپ پرده‌برداری شد.

آمریکا  تا زمان ساختن ساختمان جدید سفارت خود در شهر قدس – که گفته می‌شود 400 میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت- از ساختمان کنسولگری خود در قدس به عنوان سفارت‌خانه استفاده می‌کند و پس از این، سفارت‌خانه این کشور در تل‌آویو نیز تبدیل به کنسولگری خواهد شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.