پایگاه خبری صنعت نما - واکنش وزارت امور خارجه به دور جدید تحریم ها
.
چهارشنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۸
ساعت :

واکنش وزارت امور خارجه به دور جدید تحریم ها

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آخرین اخبار از ساز و کار مالی اروپا گفت این سازو  کار شامل مرور زمان نمی شود و به خوبی در حال پیشرفت است.

به گزارش خبرنگار صنعت نما از نشست خبری وزارت امور خارجه بهرام قاسمی گفت: در تماس دائم با اتحادیه اروپا و1+4 هستیم. این مکانیسم های جدید به ویژه در حوزه مالی پیچیده و زمان بر است و دقت زیاد می خواهد. ایران شرایط خاصی را طرح کرده بود که باید آماده می شد. کمی صبر کنیم، خیلی زود کلیات آن اعلام و امیدواریم در زمان کوتاهتری هم اجرایی شود.

 همچنین وی در خصوص واکنش وزارت امور خارجه به تحریم های جدید آمریکا و رایزنی هایی انجام شده با دیگر کشورها گفت: تحریم های ایران جدید نیست و پس از انقلاب به صورت متعدد انجام شده است. از دیروز هم پس از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام، بخش دیگری از تحریم ها آغاز می شود. این یک اعتیاد و عادت است که بویژه در دولت جدید آمریکا به وجود آمده و تغییر آن سخت است. لذا این اقدامات بی ثمر را انجام می دهند که آن را نوعی خود تحریمی توسط آمریکا می دانم. آمریکا همه تعهدات و معاهدات بین المللی از جمله برجام را زیر پا گذاشته که بیانگر عدم کار کردن با این ساز و کارها و پیمانهای بین المللی است و نتیجه آن انزوای آمریکا و طرد این ساز و کارهاست. این از قدرت و خردمندی آمریکا نیست. نشانه عجز و ناتوانی آنها در کار با جامعه بین المللی است. این تحریم سر آغاز انزوای بیشتر است. تحریم آمریکاست نه شورای امنیت و جهان. علی رغم برخی آسیب ها، تحریم های شورای امنیت را تحمل کرده و در بخش هایی پیشرفت کردیم. در حالی که در حال حاضر شاهد آن هستیم که بخش های زیادی از جهان با این تحریم های آمریکا مخالفت کرده اند. نهایتا این تحریم ها چیزی جز جنگ روانی و تخریب ذهنی نیست و تصور من این است با درایت و صبر در میان مردم ایران، این تحریم ها جز جنگ روانی چیز بیشتری نیست. با سازو کاری که تعریف شده و روابط ایران با جهان، علی رغم فشارهای آمریکا این تحریم ها نتایج مورد نظر ترامپ را برای آمریکا نخواهد داشت و این تحریمها نیز به تاریخ خواهند پیوست.

 

قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه روشن در خصوص قتل خاشقچی و اظهارات متناقض عربستان نیز گفت:  هنوز تحقیقات کامل نشده و باید صبر کرد نتایج پرونده کامل شود. موضوع، توسط دولت ترکیه در دست پیگیری است. زمانی که نتایج اعلام شود ما هم اعلام نظر می کنیم.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 15/08/1397

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.