پایگاه خبری صنعت نما - تاکید عراقچی بر اجرای فوری ساز و کار مالی اروپا
.
پنجشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

تاکید عراقچی بر اجرای فوری ساز و کار مالی اروپا

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار با وزیر خارجه اتریش بر اجرایی شدن فوری ساز و کار ویژه مالی اروپا SPV تاکید کرد.

به گزارش صنعت نما به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های سیاسی خود در اتریش، عصر دوشنبه با خانم «کنایسل» وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علاوه بر موضوعات مورد علاقه دوجانبه، درباره آخرین وضعیت SPV و تلاش کشورهای اروپایی برای حفظ برجام و نیز تحولات منطقه خاورمیانه از جمله سوریه، فلسطین، لبنان و یمن رایزنی شد. 

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با تقدیر از مواضع حمایتی اتریش در خصوص برجام، بر لزوم اجرایی شدن فوری ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران و منتفع شدن ایران از همکاری های اقتصادی تاکید کرد.

عراقچی همچنین با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه، سیاست های مخرب رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بی ثباتی در این منطقه توصیف کرد.

وزیر امور خارجه اتریش نیز با اشاره به اهمیت روابط تهران - وین ، بر لزوم تداوم رایزنی های سیاسی بین دو کشور با هدف پیشبرد صلح و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

عراقچی پیش از این نیز با قائم مقام وزیر خارجه اتریش و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرده بود.

وی قرار است در ادامه این سفر به اسلواکی و بلغارستان نیز برود و با مقامات این کشورها دیدار کند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به منظور انجام مشورت های سیاسی با مقامات سه کشور اروپایی صبح دوشنبه عازم اتریش، اسلواک و بلغارستان شد. وی علاوه بر دیدار و گفتگو با همتایان خود، با وزرای امور خارجه و دیگر مقامات سه کشور مزبور نیز دیدار و پیرامون موضوعات روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و بین المللی تبادل نظر خواهد داشت.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.