پایگاه خبری صنعت نما - عودت طرح ترافیک جدید به شورای شهر تهران
.
سه شنبه - ۶ فروردین - ۱۳۹۸
ساعت :

عودت طرح ترافیک جدید به شورای شهر تهران

رئیس سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: با توجه به اینکه طرح ترافیک نیاز به اصلاح داشت توسط فرمانداری تهران به شورای شهر عودت داده شد و شورای شهر نیز اصلاحات را انجام داده و مجددا به فرمانداری باز می‌گردد.

به گزارش صنعت نما، محمدعلی افشانی در حاشیه مراسم آغاز طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر شهری کشور و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خودروهای تحویل داده شده به دو بخش خودروی بار و مسافر تقسیم می‌شوند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند اظهار کرد: امروز 144 دستگاه اتوبوس و 68 دستگاه مینی بوس همزمان تحویل داده می‌شود. همچنین تا پایان سال در کل 286 دستگاه اتوبوس تحویل داده خواهد شد.

وی همچنین به تأمین مالی آنها اشاره کرد و گفت: از 9 درصد نرخ بهره، پنج درصد توسط سازمان شهرداری‌ها و چهار درصد توسط شهرداری‌ها پرداخت شد. 9 درصد دیگر نیز از طرف سیستم بانکی که تامین منابع می‌کند تخفیف داده شد. یعنی دولت متعهد شد مابه التفاوت نرخ بهره را به آنها پرداخت کند.

افشانی با بیان اینکه 21 هزار خودروی باری از امروز تحویل آن آغاز خواهد شد ابراز امیدواری کرد تا پایان سال آینده این 21 هزار خودرو در کلانشهرها و شهرهای بزرگ تحویل داده شود.

به گفته وی، تسهیلات آن کمی متفاوت است به طوریکه حدود 50 درصد از تسهیلات آن را دولت تامین کرده و بخشی دیگر توسط سیستم بانکی و مشتریان تامین خواهد شد.

رئیس سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه مهمترین برنامه‌ای که رئیس جمهور اعلام کردند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است و من امیدوارم در سال آینده قدم اساسی در این حوزه برداریم، گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده حدود 19 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده داریم که بایستی نوسازی شود.

وی همچنین به آخرین وضعیت طرح ترافیک نیز اشاره کرد و گفت: طبق قانون هر طرحی را که شورای شهر مصوب کند، بایستی به فرمانداری رفته و به صورت نهایی مصوب شود و اگر نیاز به اصلاح دارد برگردانده شود. بنابراین این طرح نیز با توجه به اینکه نیاز به اصلاح داشت توسط فرمانداری تهران به شورای شهر عودت داده شد و شورای شهر نیز اصلاحات را انجام خواهد داد و مجددا به فرمانداری باز می‌گرداند اما در خصوص طرح زوج و فرد باید گفت که این طرح در سال آینده نیز بدون هیچ تغییری و مانند امسال خواهد بود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.