پایگاه خبری صنعت نما - ممنوعیت 20 روزه ساخت و ساز در حریم تهران
.
یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷
ساعت :

ممنوعیت 20 روزه ساخت و ساز در حریم تهران

سرپرست معاونت نظارت اداره کل حریم شهرداری تهران از ممنوعیت ساخت و ساز در حریم و توجه به «حریم گردی» در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش صنعت نما‏، حمید اسد بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، اقدامات نوروزی در حریم با بیان اینکه سوءاستفاده‌ برخی افراد از تعطیلات نوروز برای ساخت و ساز و ... در زمین‌هایشان، گفت: در دو سال اخیر طرح ویژه‌ای از سوی معاونت شهرسازی اجرایی می‌شود که در پی آن ساخت و ساز از 25 اسفند ماه تا پانزدهم فروردین در کل عرصه حریم ممنوع می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز ساخت و ساز در حریم از 25 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین 97 ممنوع است، گفت: ماموران شرکت حریم بان در صورت مواجهه با ساخت و سازهای غیرقانونی و انتقال مصالح ساختمانی، نسبت به برخورد و تخریب سازه اقدام خواهند کرد.

اسد بیگی با بیان اینکه در راستای ساماندهی حریم با 9 فرماندار و 18 بخشداری که در حریم عرصه سرزمینی و مدیریتی مشترک داریم رایزنی‌ هایی انجام گرفته است، گفت: 30 سازمان در حریم تهران ذینفع هستند که در راستای بهبود وضعیت حریم با آنها تعامل داشته و جلسات مختلفی برگزار کرده‌ایم که با استقبال ارگان‌ها مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری همه سازمان‌ها شاهد کاهش چشمگیر تخلفات بودیم، گفت: سعی شده است با ایجاد وحدت و یکپارچگی، نظم و انضباط را در حریم برقرار کنیم. چرا که در گذشته تخلفات در نوروز در عرصه حریم افزایش می‌یافت اما با کشیک بندی مناطق و نواحی و همچنین آماده باش کمیته صیانت در سطح ستاد، منطقه و ناحیه نسبت به حفاظت از حریم و ممنوعیت ساخت و ساز اقدام شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار سامانه ارتباطی 137 و 1888 آماده دریافت پیام‌های مردمی در خصوص گزارش ساخت و ساز غیرقانونی در عرصه حریم است، گفت: همچنین سامانه ارتباطی 131 جهاد کشاورزی آماده است که پیام‌های مردمی را دریافت کند که پس از دریافت گزارش ماموران حریم بان بلافاصله به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

سرپرست معاونت نظارت اداره کل حریم شهرداری تهران با بیان اینکه ماموران شرکت حریم بان در 10 ماهه نخست امسال 135 مورد فنس کشی را جمع‌آوری کردند، گفت: ماموران حریم بان در مواجهه با تخلفات یا اقدام به تخریب کرده و یا تشکیل پرونده داده و برای کمیسیون ماده 100 ارسال می‌کنند و یا پرونده در اختیار دستگاه قضا قرار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال 96 پرونده‌ای نداریم که در سیستم تعیین تکلیف نشده باشد، گفت: خوشبختانه تخلفات در حریم به شدت کاهش یافته است.

 

توجه به "حریم گردی" در نوروز

اسدبیگی همچنین با اشاره به «حریم گردی» در نوروز، گفت: در چند سال اخیر به بحث حریم گردی و حریم شناسی توجه ویژه‌ای شده است، چرا که متاسفانه ممکن است شهروندان اطلاعات دقیقی از حریم نداشته باشند. به عنوان مثال با پارک سرخه حصار، امام زاده داوود، آبشار منطقه 22 و ... ظرفیت‌های گردشگری هستند که در حریم تهران واقع شده‌اند و مردم می‌توانند از این فضاهای بکر که ذخایر تهران هستند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طی رایزنی‌های انجام شده با سازمان گردشگری شهرداری پوسترهایی با موضوع آشنایی با حریم در مترو نصب شده است، گفت: نقشه گردشگری و تاریخی حریم تهران نیز آماده شده است و مردم می‌توانند از این فضاهای ناب استفاده کنند.

سرپرست معاونت نظارت اداره کل حریم شهرداری تهران افزود: در سال آینده کارگروه ویژه‌ای به نام «اطلاع رسانی و مشارکت‌های مردمی» با رویکرد حفاظت و صیانت از حریم شکل خواهد گرفت تا بتوانیم ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل حریم را به مردم بشناسانیم.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.