پایگاه خبری صنعت نما - سامانه شفافیت شهرداری تهران که سعی در مخفی کردن برخی از دریافتی‌ها دارد
.
چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

سامانه شفافیت شهرداری تهران که سعی در مخفی کردن برخی از دریافتی‌ها دارد

لیست حقوق معاونان شهردار تهران در حالی در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری شده است که در این بین به حضور معاونان شهردار تهران به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها و سازمان‌ها و حقوق میلیونی آنها اشاره‌ای نشده است.

*سارا مهرابی

به گزارش خبرنگار صنعت نما؛ بهاره آروین عضو شورای شهر تهران روز گذشته در توئیتی نوشت: با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برای نخستین بار اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری بر روی وب سایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت.

وی گفته است که سامانه شفافیت شهرداری تهران با هدف شفاف‌سازی عملکرد شهرداری تهران در 21 فروردین 1397 رونمایی شد؛ در گام نخست، جزییات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان بر روی این سامانه منتشر  و پس از آن جزییات قراردادهای بالای 250 میلیون تومان هم به آن اضافه شد. 

حالا آنطور که آروین گفته است؛ مشخصات همه 65 هزار و 930 نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران بر اساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری بر روی سامانه شفاف به آدرس shafaf.tehran.ir در دسترس عموم قرار گرفت.

در همین رابطه جدولی  تحت عنوان وضعیت حقوق معاونان شهردار تهران در سامانه شفافیت منتشر شده است که نام 9 نفر از معاونان شهردار تهران به همراه حقوق دریافتی در این سامانه بارگذاری شده است که البته در بین نام دریافت کنندگان حقوق، اگر چه اسم عبدالمجید امامی معاون مالی و اقتصادی وجود دارد اما حقوق وی در این جدول درج نشده است؛ در این جدول دریافتی حقوق  معاونان شهردار از 5 میلیون تا 7 میلیون و 700 هزار تومان اعلام شده است.

انتشار این جدول در سامانه شفافیت شهرداری تهران را به فال نیک می‌گیریم اما موضوعی که در این بین از سوی مسئولانی که ادعای شفافیت دارند، مورد غفلت واقع شده، عدم مشخص کردن اسامی معاونان شهردار به عنوان اعضاء هیئت‌ مدیره در شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران است چرا که تعدادی از معاونین در  سازمان‌های شهرداری تهران عضو یا رئیس هیئت مدیره هستند و از آنجا نیز حقوق و پاداش قابل توجهی دریافت می‌کنند که متاسفانه خبری از میزان دریافتی آنها از این بابت در سمانه شفافیت شهرداری تهران نیست!!

میزان پرداختی تحت عنوان  پاداش و حق‌الزحمه به معاونان شهردار تهران آنقدر قابل توجه است که حتی میزان آن برابری می‌کند با حقوق پایه معاونان؛ بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز صبح امروز در واکنش به انتقادها درباره غیر واقعی بودن رقم لیست منتشر شده حقوق مدیران و معاونان شهردار تهران، توئیت کرد که دریافتی مدیران شامل حقوق و مزایای مستمر مندرج در حکم و مزایای غیرمستمر است؛ اکنون فقط حقوق و مزایای مندرج در حکم مدیران منتشر شده است؛ استدلال این بود که مزایای غیرمستمر ماهیانه متغیر است لذا مقرر شد درپایان سال، متوسط مزایای غیر مستمر مدیران در یکسال نیر محاسبه و منتشر شود.

به نظر می‌رسد حال که قرار است همه فرایندها و اقدامات از قراردادها، حقوق‌ها و مناقصه‌ها در شهرداری تهران مشخص شود این موارد نیز مورد توجه قرار گیرد تا میزان دریافتی واقعی معاونان شهردار و مدیران مشخص شود ضمن اینکه انتظار می‌رود که اعضای شورای شهر تهران حقوق دریافتی خود و همچنین مشاوران خود را نیز اعلام کنند.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.