حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت جدی‌تر شد - خبر
.
شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷
ساعت :

حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت جدی‌تر شد

آخرین بار، 15 سال پیش و در شورای اول شهر تهران، شهردار پایتخت در جلسات هیات دولت حضور پیدا کرد. از آن زمان به بعد، با ورود طیف جدیدی به بدنه دولت که شهردار منتخب شورای شهر را رقیب سیاسی خود می دید، این اقدام متوقف شد.

به گزارش صنعت نما، محمدجواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران، در صفحه توئیتر خود از «موافقت رئیس‌جمهور با حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت خبر داده است. او در توئیتی نوشت: «روحانی با پذیرش حضور شهردارتهران در جلسات هیات دولت گام اول رابرای کاهش مشکلات پایتخت برداشت.»

آخرین بار، 15 سال پیش و در شورای اول شهر تهران، شهردار پایتخت در جلسات هیئت دولت حضور پیدا کرد. از آن زمان به بعد، با ورود طیف جدیدی به بدنه دولت که شهردار منتخب شورای شهر را رقیب سیاسی خود می دید، این اقدام متوقف شد. در آن زمان انتقاداتی به رویکرد دولت نسبت به شهردار تهران مطرح می شد. منتقدان می گفتند  از آن جایی که کلان‌شهر تهران پایتخت سیاسی ایران است، مشکلات آن مسائل عادی نبوده و مشکلات شهر تهران را باید ملی محسوب کرد. از این‌رو شرایط حضور شهردار تهران در هیئت‌دولت باید فراهم شود. 

حالا، با اطلاع‌رسانی اولیه یکی از اعضای شورای شهر تهران، به نظر می‌رسد شرایط برای حضور شهردار تهران در جلسات هیئت‌دولت مثبت است. هرچند این خبر هنوز از سوی هیچ‌یک از اعضای هیئت‌دولت، از جمله محمد‌باقر نوبخت سخنگوی دولت تایید یا تکذیب نشده است.

احمد مسجد‌جامعی، عضو شورای شهر تهران در این باره گفته است:«حضور شهردار تهران در هیئت‌دولت، فقط با مصوبه دولت امکان‌پذیر است.»

ادای سوگند نجفی

در خبری دیگر، محمدعلی نجفی دقایقی پیش برای ادای سوگند در صحن علنی شورا حضور پیدا کرده است. شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر حاضر و متن سوگندنامه خود را قرائت می‌کند.در این مراسم فرهادی فرماندار تهران نیز حضور پیدا کرده است.

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.