پایگاه خبری صنعت نما - همکاری وزارت کشور با شورای عالی استان ها برای آموزش اعضای شوراها
.
یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷
ساعت :

همکاری وزارت کشور با شورای عالی استان ها برای آموزش اعضای شوراها

رییس شورای عالی استان ها و عضو شورای شهر تهران به ارایه جزییات دیدار اخیر خود با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پرداخت.

به گزارش صنعت نما به نقل از روابط عمومی شورای عالی استان ها مرتضی الویری گفت: آقای رحمانی فضلی در این دیدار از آمادگی وزارت کشور برای دریافت طرح ها و پیش نویس برنامه های شورای عالی استانها در زمینه مدیریت شهری خبر داد و افزایش همکاری های متقابل را خواستار شد.

به گفته رییس شورای عالی استان ها در این جلسه وزیر کشور با انتقاد از قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا ابراز عقیده کرد: قانون فعلی به موضوع شورای محله ها نپرداخته و سلسله مراتب پارلمان های شهری از محله تا شورای عالی استان ها در آن دیده نشده است.

به اعتقاد آقای رحمانی فضلی، قانون فعلی با توصیف فوق نقص دارد و نیازمند تکمیل زنجیره شوراهای محله تا شورای عالی استان هاست؛ به همین دلیل ایشان پیشنهاد کرد موضوع اصلاح قانون شوراها را در شورای عالی استان ها به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم و در قالب طرح به مجلس شورای اسلامی ارایه کنیم.

این عضو شورای شهر تهران در همین رابطه افزود: با توجه به همکاری مناسب شورای عالی استان ها با وزارت کشور می توان از طریق این وزارتخانه طرح اصلاح قانون شوراها را در هیئت دولت تبدیل به لایحه کرد و به مجلس شورای اسلامی ارایه داد.

مرتضی الویری «استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی فعلی برای تدوین و تصویب لوایح شهری» را موضوع دیگر مورد بحث در دیدار با وزیر کشور اعلام کرد و گفت: وزیر کشور اعلام کرد با توجه به اینکه در کمیسیون کلانشهرهای دولت، چهار رای همسو داریم بنابراین با این پشتوانه می توانیم اقدام به همفکری بیشتری کنیم.

وی در توضیح این موضوع گفت: براساس قانون، در کمیسیون کلانشهرهای دولت، رییس شورای عالی استان ها، رییس شورای شهر، شهردار و استاندار تهران عضویت دارند و با حداقل چهار رای همسو می توانیم بسیاری از لوایح که در آن کمیسیون مطرح می شود را با قدرت بیشتری جلو ببریم.

شورای عالی استان ها بالاترین پارلمان محلی یا همان مجلس سفلی محسوب می شود. به همین دلیل با اشاره به موضوع همترازی از وزیر کشور خواستم در مکاتبات و ارتباطات برون سازمانی، جایگاه شورای عالی استان ها مورد توجه قرار گیرد و این موضوع هم می تواند از درون وزارت کشور آغاز شود که با استقبال آقای رحمانی فضلی مواجه شد.

الویری با بیان اینکه «آموزش و توانمندسازی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا» آخرین محور مذاکرات اخیر وی با وزیر کشور بود، گفت: با توجه به اینکه موضوع آموزش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور به شورای عالی استان ها واگذار شده از وزیر کشور خواستم اعتبارات لازم در این زمینه را در اختیار شورای عالی استان ها قرار داد.

به گفته رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، آقای رحمانی فضلی معتقد است برخی از اعضای شوراهای شهر و روستا، اشراف کافی بر حوزه فعالیت های خود ندارند و به همین دلیل مقوله آموزش برای اعضای شوراهای سراسر کشور اهمیت بسیاری دارد و لازم است این موضوع مهم هرچه سریع تر در دستور کار قرار گیرد و فرآیند آغاز آن برنامه ریزی شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.