جلسه شورای شهر تهران به تنش کشیده شد - خبر
.
پنجشنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۳۹۷
ساعت :

جلسه شورای شهر تهران به تنش کشیده شد

اختلاف نظر رحمت‌الله حافظی، نماینده شورای شهر تهران، با مقام‌های شهرداری این شهر، جلسه شورا را به تنش کشید. آقای حافظی سوال‌هایی را در زمینه پیشرفت کار در خط ۷ متروی تهران مطرح کرد و گفت که شهرداری باید امنیت مردم را تأمین کند.

به گزارش صنعت نما، اما مقام‌های شهرداری که در جلسه حاضر بودند گفته‌های آقای حافظی را رد کردند و گفتند که او به گزارشی استناد می‌کند که مورد تایید شهرداری و شرکت متروی تهران نیست.

در جلسه امروز شورای شهر تهران میان رحمت‌الله حافظی و معاون شهردار تهران، مدیرعامل مترو و یکی از مشاورانش درگیری لفظی رخ داد.  در صحن علنی شورای شهر تهران میان رحمت‌الله حافظی و امانی معاون شهردار تهران، هابیل درویشی مدیرعامل مترو و یکی از مشاوران مدیرعامل مترو درگیری سخت لفظی در گرفت.

پس از آنک ه رحمت الله حافظی گزارشی مشروح از ناکارآمدی و عدم امنیت خط 7 مترو در صحن ارائه داد، پس از پایان جلسه و هنگام خروج از صحن مشاور مدیرعامل او راخطاب قرار داد و گزارش مورد نظر را کذب و شب‌‌نامه خواند.

در ادامه این درگیری‌ها امانی و هابیل درویشی نیز وارد درگیری شده و از عملکرد مترو در خط 7 دفاع کردند و اظهارات حافظی را بدون پایه و اساس دانستند. این در حالی است که رحمت‌الله حافظی در صحن علنی بارها اعلام کرد که با جان مردم در خط 7 بازی نکنید.

 حافظی امروز در شورای شهر گزارش مستندی از نبود هواکش و پله های فرار و خروجی در ایستگاه های عبوری خط 7 مترو تهران ارایه کرد.

 

به گفته وی خط 7 مترو کامل افتتاح نشده و در صورت بروز حادثه برای شهروندان خطرات جانی به همراه خواهد داشت. به گفته حافظی تنها 14 درصد هواکش های خط 7 کار می کنند.

 

حافظی: شهرداری امنیت خط 7 مترو را باید تضمین کند

رحمت اله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر بعد از ارائه گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تشکر از تیم فنی مترو، اظهار کرد: در مترو بحث مدیریتی بسیاری جدی داریم و باید امنیت این خطوط و تامین امنیت جان مسافران را اقایان متعهد شوند در همین راستا در اصلاحیه بودجه بهمن ماه سال گذشته 3 هزار و 500 میلیارد تومان برای سیگنالینگ خطوط یک و دو مترو مصوب شد ولی مدتی پیش شاهد تصادف در ایستگاه متروی طرشت بودیم. منابع برای این منظور تخصیص یافت، اما چرا این اتفاق رخ داد؟ روایت ها مختلف است عده ای می گوید ATP توسط راهبر مترو قطع شد ه و عده ای می گویند با وجود تصویب و تخصیص اعتبارات این خط ATP ندارد.

 

گزارشی با عنوان" نگاهی جامع بر عملکرد خط هفت مترو تهران" در 21 خرداد 96 تهیه شده است، در این گزارش لوگوی شهرداری تهران، شرکت مترو، مهندسان مشاور حمل و نقل ریلی بهرو تهران، بانک شهر، قرارگاه خاتم الانبیا و شرکت های سپاسد و فراب دیده می شود. بر اساس این گزارش درباره فاز دو خط 7 متروی تهران که حدود 5 کیلومتر است، نوشته شده طبق برنامه باید در موضوع پیشرفت تجهیزات 60 درصد پیشرفت داشته باشند اما پیشرفت واقعی آن 7 درصد است، همچنین از منظر مهندسی و تامین، طبق برنامه باید 73 درصد پیشرفت داشته باشد اما پیشرفت واقعی 9 درصد است.

 

سیگنالینگ یکی از مهم ترین مسایل برای تامین ایمنی مسافران است. تجهیزات سیگنالینگ موقت بر اساس این گزارش 41 دستگاه است در حالی که نمودار آقایان می گوید این تجهیزات 55 درصد پیشرفت دارد. در این شرایط چگونه امنیت مسافران را تامین و تضمین می کنید تا حادثه طرشت تکرار نشود.

 

بایستی 100 دستگاه آسانسور 16 نفره در این خط باشد که هنوز آماری در این زمینه ارائه نشده است، همچنین  350 دستگاه پله برقی باید داشته باشیم در حالی که خط افتتاح شده 32 دستگاه پله برقی در حال بهره برداری دارد، این خط باید 17 پست RS استفاد شود که تنها 5 پست فعال است. درباره پست برق فشار ضعیف LPS نیز از 52 پستی که باید باشد تنها 7 پست فعال است.

 

پیشرفت تجهیزات فاز اول باید 100 درصد باشد که 75 درصد است، موضوع نصب و راه اندازی، به جای 100 درصد 32 درصد پیشرفت دارد و در موضوع مهندسی و تامین نیز 82 درصد است، میزان پیشرفت فیزیکی پله های فرار و دستگاه های هواساز و خروجی های اضطراری در بسیاری از ایستگاه های غیرفعال این خط صفر است؛ همچنین بحث هواکش های میانی تونل ها نیز اهمیت دارد چرا که در فاز یک باید 87 درصد پیشرفت ایجاد شده باشد، اما پیشرفت هواکش ها 14 درصد است. در چنین تونلی که عمیق ترین و حساس ترین تونل متروی تهران است با 14 درصد پیشرفت فیزیکی در نصب هواکش ها می خواهید به مردم خدمت ارائه کنید.

 

اگرشهرداری برای اتمام 100 درصدی پروژه و تامین مسایل امنیتی پول ندارد، خط افتتاح نکند و مردم را به تونل نفرستد با چنین ظرفیت و فضایی این خط به بهره برداری رسیده است. آقایان امنیت این خط را تضمین کنند تا شهروندان با اطمینان خاطر از این خطوط استفاده کنند.

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.