پایگاه خبری صنعت نما - دولت برای توسعه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای چه در سر دارد؟
.
چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

دولت برای توسعه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای چه در سر دارد؟

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ دولت مکلف است به منظور توسعه حمل ونقل هوایی، ریلی و جاده‌ای به ترتیب ارقامی حدود ۴۰، ۲۴۴۴ و ۳,۶۴۴ میلیارد تومان اختصاص دهد.

*سارا مهرابی

به گزارش صنعت نما، وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برنامه‌های مختلفی در حوزه حملونقل هوایی، ریلی و جاده‌ای بر عهده دارد که با اعتبارات پیش‌بینی شده ذیل بودجه سال آینده، دستگاه‌های تابعه‌اش متعهد به اجرای آن هستند.

برنامه توسعه حمل و نقل هوایی در لایحه بودجه ۹۸

در برنامه توسعه حمل و نقل هوایی در لایحه بودجه سال آینده رقمی معادل ۴۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که شامل احداث فرودگاه سقز با رقمی معادل سه میلیارد تومان، تعمیر و تجهیز فرودگاه بین‌المللی شیراز با رقمی معادل ۱۰۰ میلیون تومان، تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات و ماشین آلات با اعتباری معادل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، توسعه فرودگاه رامسر با اعتباری ۳۱ میلیارد تومانی، مشارکت در احداث فرودگاه ولیعصر با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیون تومان و مشارکت و تکمیل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با رقمی برابر ۵ میلیارد تومان، مجموع اعتباری است که در لایحه بودجه سال آینده تعریف شده است.

برنامه توسعه حمل و نقل ریلی

در بخش حمل و نقل ریلی عملکرد دوران برنامه ۵ ساله توسعه و قبل از آن به گونه‌ای است که اعتباری معادل ۱۳ هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است و بر اساس ابلاغیه سال جاری رقمی معادل ۱,۷۰۶ میلیارد تومان باید به این حوزه تخصیص یابد، این در حالی است که بر اساس برآورد صورت گرفته در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ باید اعتباری معادل ۲,۴۴۴ میلیارد تومان جهت توسعه حمل و نقل ریلی اختصاص یابد.

برنامه توسعه حمل و نقل جاده‌ای

در طول دوران برنامه پنجم توسعه و قبل از آن اعتباری معادل ۳۰ هزار و ۱۰۴ میلیارد تومان به منظور توسعه حمل و نقل جاده‌ای تخصیص یافته است و بر اساس برآورد صورت گرفته در سال آینده رقمی معادل ۳,۶۴۴ میلیارد تومان به منظور توسعه حمل و نقل جاده‌ای اختصاص خواهد یافت.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.