آماده‌باش راهداری در 5 استان با اجاره 50دستگاه ماشین‌آلات - خبر
.
دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷
ساعت :

آماده‌باش راهداری در 5 استان با اجاره 50دستگاه ماشین‌آلات

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای خبر داد که با اجاره کردن 50 دستگاه ماشین‌آلات راهداری از بخش خصوصی و استقرار آن در راه‌های 5 استان آماده برف روبی و بازگشایی محورهای اصلی از امروز هستیم.

به گزارش صنعت نما‏ استان‌های البرز، تهران، مازندران، قزوین و قم به 50 دستگاه ماشین‌آلات راهداری از قبیل گریدر، لودر و کامیون برای بازگشایی محورهای اصلی مجهز شدند.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد که با اجاره کردن 50 دستگاه ماشین‌آلات راهداری از بخش خصوصی و استقرار آن در راه‌های 5 استان آماده مقابله با برف در روزهای آینده هستیم.

عبدالهاشم حسن‌نیا معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از آمادگی کامل این سازمان برای کنترل راه‌های کشور هم‌زمان با آغاز بارش‌ها از امروز خبر داد و گفت: هم‌زمان با ورود سامانه بارشی که از امروز وارد کشور شد ادارات کل راهداری استان‌ها آماده ارائه خدمات به مسافران و رانندگان عزیز هستند.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در برف اخیر برای مسافران محورهای اطراف پایتخت رخ داد گفت: در فاصله برف گذشته تا امروز سعی کردیم استان‌هایی که با چالش جدی مواجه بودند را تجهیز کنیم. بر این اساس با اجاره کردن 50 دستگاه ماشین‌آلات از بخش خصوصی استان‌های البرز، تهران، مازندران، قزوین و قم مجهز شدند و اکنون ضریب اطمینان برای کنترل راه‌های این 5 استان افزایش‌یافته است.

حسن نیا بابیان اینکه درصدد هستیم تا با اجاره کردن ماشین‌آلات از بخش خصوصی تمامی استان‌های برف خیز را به ماشین الات سنگین تجهیز کنیم، ادامه داد: اما با توجه به مشکلات اخیری که بارش‌ها در هفته‌های گذشته برای این استان‌ها به وجود آورد در این دوره اولویت اصلی را برای استان های البرز ،تهران، قم و قزوین قراردادیم..

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هم‌چنین توضیح داد که این 50 دستگاه شامل لودر، گریدر و کامیون است  که برای ورودی‌های کلان‌شهر تهران و البرز و محورهای منتهی به استان‌های مازندران، قزوین و قم استفاده خواهد شد.

حسن‌نیا هم‌چنین در پاسخ به این سؤال که آیا از برف گذشته تاکنون جلسه‌ای با دولت برای خرید ماشین‌آلات جدید نداشته‌اید؟گفت:در سال 94 برای تأمین بودجه نوسازی ناوگان ماشین‌آلات راهداری کشور 500 میلیارد تومان لحاظ کردند که اگر این رقم به‌طور کامل به سازمان راهداری اختصاص پیدا می کرد می‌توانستیم 1000 دستگاه ماشین الات خریداری کنیم و بین 25 استان تقسیم کنیم.

وی ادامه داد: با این حال تنها 20 درصد این رقم به سازمان تخصیص یافت که نشان دهنده عدم اهمیت نگه‌داری از راه‌ها در آن زمان بود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.