پایگاه خبری صنعت نما - تنها 6 و نیم میلیون نفر مسافر از حمل‌ونقل عمومی استفاده کردند
.
چهارشنبه - ۷ فروردین - ۱۳۹۸
ساعت :

تنها 6 و نیم میلیون نفر مسافر از حمل‌ونقل عمومی استفاده کردند

بیش از 14‌هزار راهدار در کنار سایر نیروهای خدمتگزار در سراسر کشور از آغاز طرح سفرهای نوروزی دور از خانه و خانواده در کنار هم‌وطنان در سفرهای جاده‌ای بودند تا ایمنی و آرامش سفرها برقرار باشد . 

به گزارش صنعت نما به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای،  با اتمام تعطیلات در دو مقطع در سال جدید ، سفرهای هم‌وطنان نیز پایان یافت ، اطلاعات ثبت‌شده در سامانه‌های ترددشمار این سازمان که در محورهای شریانی کشور نصب است و به‌صورت لحظه‌ای اطلاعات را به مرکز مدیریت راه‌های کشور ارسال می‌کند ، نشان می‌دهد آمار تجمعی متوسط تردد ساعتی از آغاز طرح نوروزی 24 اسفند 96 تا پایان روز 13 فروردین نسبت به مدت مشابه در سال گذشته  9/ 12 درصد رشد داشته که 7 فروردین در صدر و اوج سفرهای قرار دارد . 

در سیزدهمین روز از بهار برابر با نوزدهمین روز از طرح نوروزی آمار متوسط تردد ساعتی از محورهای مواصلاتی و برون‌شهری کشور نسبت به‌روز قبل  حدود 8/8 کاهش را نشان می‌دهد و بیشترین تردد به ترتیب در محورهای مواصلاتی استان‌های البرز ، تهران ، قزوین ، گیلان و مازندران به ثبت رسیده است که بیانگر مدیریت مناسب و خوب هم‌وطنان در بازگشت از سفرها حکایت دارد .  

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرده که بر اساس آمارهای  ثبت‌شده و موجود از تردد مسافرانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر کرده‌اند ، باید گفت از تاریخ 24 اسفند 96 تا آخرین روز از تعطیلات فروردین  در مدت 19 روز ، 6 میلیون و 525 هزار مسافر با تعداد 627 هزار و 888 سفر در کشور  جابجا شده‌اند که در تعداد سفرها رشد 9 /3  درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است و سهم اتوبوس ، مینی‌بوس و سواری کرایه در جابه‌جایی مسافران به ترتیب برابر با  3 / 58 ،  23  و  7 / 18 درصد است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.