پایگاه خبری صنعت نما - خسارت 63 میلیاردی سیل به حوزه حمل‌ونقل استان اصفهان
.
پنجشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

خسارت 63 میلیاردی سیل به حوزه حمل‌ونقل استان اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در پی وقوع سیل اخیر بیش از 63 میلیارد تومان خسارت به حوزه حمل‌ونقل و حدود 380 میلیارد تومان به بخش مسکن شهری در سطح استان اصفهان وارد شد.

به گزارش صنعت نما به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، حمیدرضا امیرخانی با اشاره به خسارات وارده به زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی و ... در پی بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در کشور و استان، اظهار کرد: میزان خسارات وارده به سطح جاده‌های استان به بیش از 63 میلیارد تومان می‌رسد که در این میان 1316 کیلومتر راه، 2 دستگاه پل تخریب شده، 414 ابنیه فنی و پل خسارت دیده و 56 دستگاه ماشین‌آلات راهداری خسارت‌دیده است.

وی از خسارت 200 میلیون تومانی راه‌های دسترسی به شبکه ریلی استان در بخش راه‌آهن و 4 میلیارد تومانی به ساختمان‌های عمومی و دولتی خبر داد و افزود: عمده خسارات به سطح جاده‌ها و شبکه ریلی و ساختمان‌های دولتی و عمومی در شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، سمیرم، گلپایگان، خوانسار و روستاهای واقع در بخش کوهستانی و غرب و جنوب غربی استان وارد شده که با حضور شبانه‌روزی نیروهای راهدار و دیگر همکاران مجموعه وزارت راه و شهرسازی نسبت به مرمت و بهسازی به‌صورت موقت جهت عبور و مرور وسایل نقلیه در شبکه‌های حمل‌ونقلی اقدام تا در فرصت مناسب و با تخصیص اعتبارات لازم بازسازی اصولی انجام پذیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان با توجه به اقدامات انجام شده در استان، گفت: 600 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک به همراه 900 نفر نیرو جهت مرمت، بازسازی و نگهداری جاده‌های استان اصفهان به‌طور شبانه‌روزی در طول محورهای استان طی این ایام فعالیت داشته‌اند.

وی با اشاره به معین بودن اصفهان برای استان لرستان در حوادث اخیر، اظهار کرد: تعداد 20 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و تعداد 28 شاخه لوله با 28 دستگاه تریلر برای کمک به استان لرستان اعزام شده‌اند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین به خسارات وارده به بخش مسکن شهری اشاره کرد و گفت: 724 مورد واحد شهری تا 50 درصد خسارت و 2 هزار و 55 واحد شهری تا 100 درصد خسارت‌دیده که در این میان 11 میلیارد و 500 میلیون تومان خسارت وارده به بخش آماده‌سازی مسکن مهر بوده و سرجمع حدود 380 میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شده است.


پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.