پایگاه خبری صنعت نما - توقف فعالیت بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی جهان در ایران
.
شنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

توقف فعالیت بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی جهان در ایران

بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان از توقف فعالیت های خود در ایران خبر داد.

به گزارش صنعت، شرکت دانمارکی «مرسک»، بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی جهان اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های تجاری خود با ایران را متوقف خواهد کرد. این تصمیم مرسک به دنبال خروج ایالات متحده از برجام و بازگشت تمامی تحریم‌ها علیه ایران اتخاذ شده است.

سورن سکو (Søren Skou) مدیرعامل این شرکت به رویترز گفت: «با اعمال اتحریم‌های آمریکایی، در صورتی که در آمریکا فعالیت تجاری داشته باشید نمی‌توانید با ایران داد و ستد کنید و ما یک رابطه تجاری با مقیاس بزرگ در آمریکا داریم.»

وی افزود: «به طور دقیق از جزئیات قطع رابطه تجاری با ایران مطلع نیستم ولی به طور یقین ما روابط اقتصادی خود با ایران را پایان می‌دهیم.»

این تصمیم مرسک یک روز پس از آنکه شرکت نفتی فرانسوی توتال با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورتی که مورد معافیت قرار نگیرد، مجبور است از پروژه اکتشاف گاز پارس جنوبی خارج شود، اعلام شد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، امروز در نشست صوفیه گفت اتحادیه اروپا باید از شرکت‌های اروپایی که وارد همکاری‌های تجاری با ایران شده‌اند در قبال تحریم‌های آمریکا محافظت کند.

ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز پس از جلسه سران اتحادیه اروپا در صوفیه اعلام کرد که با هدف حفظ برجام، از فردا صبح جمعه ساعت ۱۰:۳۰، تمامی شرکت‌های اروپایی مکلف هستند مقررات تحریم آمریکا و تصمیم دادگاه‌های آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرند.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 29/02/1397

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.