رقابت غول‌ها برای سفارش کشتی‌های مگاسایز - خبر
.
شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷
ساعت :

رقابت غول‌ها برای سفارش کشتی‌های مگاسایز

تازه‌ترین گزارش آلفالاینر نشان می‌دهد که کشتیرانی MSC ، یازده شناور مگامکس سفارش داده است.

به گزاش صنعت نما و به نقل از seatrade-maritime، بر اساس این گزارش غول کشتیرانی سوئیس 11 شناور با ظرفیت 22 هزار TEU به یاردهای کشتی‌سازی دوو کره سفارش داده است. آلفالاینر کشتی‌هایی با ظرفیت 18هزار TEU تا 22 هزار TEU را مگامکس نامیده است.

پیش از  سفارش هفته اخیر اتحاد کشتیرانی Ocean Alliance، برای 9 شناور با ظرفیت 22 هزار TEU، اتحاد 2M  (Maersk/MSC)، قرار بود 36 شناور از این نوع تا پایان سال 2017 تحویل بگیرد که با در نظر گرفتن 15 سفارش دیگر مجموعا 51 شناور مگامکس تحویل خواهد شد.

اتحاد Ocean Alliance (CMA CGM/Cosco Shipping/Evergreen/OOCL) در حالی که قرار بود 5 شناور مگاسایز خود را پیش از پایان سال جاری تحویل بگیرد، با سفارش 37 شناور مگاسایز دیگر که قرار است تا 2019 تحویل داده شود، به مجموع 42 شناور مگامکس رسید.

 

به این ترتیب سفارش 9 شناور توسط CMA CMG توانست اتحاد Ocean Alliance را با مجموع 51 شناور مگاماکس به صدر سفارش‌دهندگان برساند. اما سفارش 11 شناور دیگر توسط MSC آن هم فقط چند روز بعد به این معناست که در دو سال آینده اتحاد M2 با 61 شناور مگاماکس جایگاه Ocean Alliance را تصاحب کرده است.

با این حال آن‌ها که به اعداد علاقه‌مند هستند به این نکته توجه خواهند کرد که 51 شناور بزرگ قبلی 2M در بخش عملیاتی یا سفارشات در مقابل 21 شناور مرسک و 20 شناور  MSC قافیه را باخت.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.