پایگاه خبری صنعت نما - دفاع مقدس نشات گرفته از نهضت عاشورا است
.
چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

دفاع مقدس نشات گرفته از نهضت عاشورا است

فرمانده مرکز مقاومت بسیج و امور ایثارگری راه‌آهن معتقد است از هم زمانی تاسوعا و عاشورا با هفته دفاع مقدس درس های بسیاری می توان گرفت چون این دو حادثه شباهت های بسیاری به هم دارند.

سرهنگ پاسدار داوود عباس‌زاده، مشاور مدیرعامل و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه‌آهن با اشاره به نام گذاری هفته اول محرم به هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، گفت: در بحث امر به معروف و نهی از منکر باید مقداری از قالب‌های کهنه نه سنتی بیرون بیاییم. قالب‌هایی که در کهنگی خود مانده‌اند و در حقیقت بزرگترین معروفات انگیزه بخشی و امیدآفرینی در دل مردم است.

این قالب شکنی فقط نباید متکی در بحث حجاب و مباحث اولیه دین اسیر باشد چون این مسائل ابتدایی است. به همین خاطر امیدآفرینی استراتژی ترین اهداف است که دشمن با هدف گرفتن آن به دنبال این است که نشان دهد ما یک نظام ناکارآمد هستیم.

عباس‌زاده با تاکید بر اینکه امربه معروف و نهی از منکر نباید فقط در زبان باشد و در همه ابعاد زندگی به کار گرفته شود، گفت: امام حسین (ع) کشته معروفات است و تاکید او روی خدامحوری و عدالت محوری بابت پیاده شدن درست اسلام بود. به همین خاطر هرچقدر از معروفات فاصله بگیریم به همان اندازه حسین (ع) را به مسلخ برده‌ایم و خودمان در کشته شدن او نقش داشته‌ایم.

وی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند فرهنگ امربه معروف یک واجب فراموش شده است و باید بیشتر به آن توجه شود. عیب‌ها، ندانم‌کاری‌ها را نمی‌گوییم و ظلم‌ها پوشش داده می‌شوند و همه این موارد برخلاف فرهنگ عاشوراست. پرچم امام حسین باید در طول سال نه به عنوان علم و کتل بلکه به عنوان نمادی از عشق، خدمت‌رسانی، خوش‌رویی، امانتداری، خدمت صادقانه و بی منت، تکریم کردم و دیگر موراد در طول سال برافراشته باشد. و از همین رود بازهم رهبر کشورمان اعلام کردند بهترین راه مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است.

دنیا بر توسن پیشرفت سوار است و ما نمی‌توانیم لاک‌پشتی در این مسیر حرکت کنیم با اشاره به این‌که خوب بودن و خوب کار کردن کف اسلام و جزو الفبای اولیه آن است، در راه‌آهن با توجه به حساسیت مدیران سازمان و ارتباط خوبی که با بخش‌های مختلف وجود دارد، سعی بر این است که فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر به بهترین شکل پیاده شود.

وی ادامه داد: در این زمینه کارگاه‌های آموزشی، تشکیل گروه‌های طلایه‌دار معروف، فرهنگ‌سازی، مسابقات و فضاهای فرهنگی، نشست‌های مختلف با رویکرد امربه‌معروف و نهی از منکر، بهره‌بردن از اساتید مجرب از عمده کارهایی بود که در احیای این فرهنگ فراموش شده به کار گرفته شد. تلاش‌مان این است که در این خصوص حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم و در این مسیر از رهنمودهای مراجع و بزرگان هم بهره‌مند می‌شویم.

مشاور مدیرعامل راه آهن گفت: با توجه به شرایط جامعه به اهمیت ایجاد انگیزه و امیدآفرینی در عموم اشاره کرد و گفت: اگر حسینی فکر کنیم و حسینی عمل بکنیم ، این مکان می شود کربلا و این لحظه می شود عاشورا ، پرچم حسین باید در طول سال برافراشته باشد و پرچم سیدالشهدا همان عشق ، محبت ، خوشرویی ، امانت داری و خدمت صادقانه و بی منت و تکریم مردم است.

عباس زاده ادامه داد: با پایان ایام تاسوعا و عاشورای حسینی شاهد آغاز هفته دفاع مقدس خواهيم بود که شباهت زیادی با نهضت عاشورا دارد و در کل نشأت گرفته از این نهضت است. از راه آهن پنج هزار نفر در جنگ شرکت داشته و 248 شهید، 1200 جنباز، 209 آزاده داشته است.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 21/06/1397

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.