پایگاه خبری صنعت نما - محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر
.
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر

طبق نامه ۳۱ شهریور ماه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، نرخ مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر محاسبه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهتاب سیر جم، در پی ابلاغ سیاست‌های اجرایی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی مقام معظم رهبری و با توجه به فرمایشات ایشان درحوزه توسعه ریلی، برای ایجاد مزیت رقابتی در حوزه حمل و ‌نقل، محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر در دستور کار قرار گرفت اما اجرایی نشد.
توجه مجلس و دولت به موضوع محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای نرخ صفر؛ در راستای اجرای بند ب ماده 52 برنامه ششم است. بر مبنای پیگیری‌های انجام شده از سوی راه‌آهن و بخش خصوصی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری انتهای شهریورماه با صدور رای، ابهامات موجود در این حوزه را پاسخ داد و تاکید کرد که نرخ صفر در قانون مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی لحاظ شده است.

همچنین معاون حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد خدمات حمل و نقل عمومی به طور مطلق در قانون قید شده است و شامل حمل ریلی مسافر و بار است، بنابراین این مالیات بر ارزش افزوده صفر شامل هر دو بخش است.

همچنین عنوان شد اعتبار مالیاتی ارزش افزوده قابل استرداد است که این موضوع از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم قابل اجراست.
سعید رسولی عضو هیات مدیره راه آهن معتقد است این حکم لازم الاجرا است. وی همچنین با ابراز امیدواری از این که اجرای این بند باعث کاهش ۹درصدی هزینه شرکت های ریلی می‌شود، گفت : این امر موجب نزدیک شدن مفهوم مزیت رقابتی در خدمات ریلی می شود‌.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 16/07/1397

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.