پایگاه خبری صنعت نما - جزئیات بازسازی خط‌آهن گرگان-اینچه‌برون/ چهار نقطه مسیر بازسازی شد
.
جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹
ساعت :

جزئیات بازسازی خط‌آهن گرگان-اینچه‌برون/ چهار نقطه مسیر بازسازی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن، با بیان اینکه در راستای هدایت سیلاب در منطقه آق‌قلا، ۷ نقطه راه‌آهن گرگان - اینچه برون تخریب شد، گفت: چهار نقطه تاکنون بازسازی شده و سه نقطه در دست بازسازی است.

*پویا مهرابی

به گزارش صنعت نما به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، مدیر عامل راه آهن به همراه معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس و تعدادی از مدیران راه‌آهن، شنبه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق‌قلا بازدید کردند.

سعید رسولی در جمع‌ خبرنگاران اظهار داشت: پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور و کارشناسان، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اهمیت ترانزیتی خط گرگان به اینچه برون، ادامه داد:‌ در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات و باکس‌های بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است.

رسولی گفت:‌ این باکس‌های بتنی از استان‌های دیگر کشور به این منطقه آورده شد و تلاش کردیم در راستای تسریع کار، پیش از آنکه به دنبال ساخت و تولید این باکس‌های بتنی باشیم، باکس‌های آماده را از استان‌های دیگر به این منطقه بیاوریم تا نقش پل را ایفا کند.

مدیرعامل راه آهن افزود: ‌البته به دلیل بروز سیلاب، ادامه این خط ریلی در منطقه ترکمنستان هم دچار مشکل شده است که هنوز مرمت نشده است، بنابراین برای عبور قطارهای ترانزیتی از محور گرگان - اینچه‌برون باید ادامه خط نیز در ترکمنستان تکمیل شود.

رسولی با بیان اینکه نصب باکس‌های بتنی به صورت پل در زیر ریل ها قرار می گیرد، گفت: به زودی مسیر ریلی گرگان - اینچه برون بازگشایی خواهد شد، به هر حال باید طرف ترکمنستانی هم وظایف خود را انجام دهد تا کار به پایان برسد.

مدیرعامل راه آهن، با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم خط‌آهن گرگان - اینچه برون به سرعت باز شود، گفت: این منطقه برای ما از نظر ترانزیت ریلی استراتژیک است، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم بر توسعه ترانزیت ریلی تأکید دارند.

وی با بیان اینکه در منطقه آق‌قلا هنوز بخشی از منطقه زیر آب است، گفت: در حوزه حمل و نقل ریلی فقط در این خط‌آهن فعلا مشکلاتی وجود دارد، در دیگر مناطق سیل‌زده نظیر لرستان، خوزستان و یا منطقه مازندران، آب‌شستگی، ریزش و رانش کوه داشتیم که به سرعت خطوط اصلاح شد.

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در حال برآورد خسارات سیل به خطوط ریلی هستیم، تأکید کرد: شرکت راه‌آهن از ابتدا به دنبال برآورد خسارت آن هم به فوریت نبود، بلکه اولویت ما بازسازی خطوط در اسرع وقت در راستای استفاده مردم بود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.