پایگاه خبری صنعت نما - آمریکا موظف به فروش هواپیما به ایران است
.
یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷
ساعت :

آمریکا موظف به فروش هواپیما به ایران است

روز گذشته سخنگوی وزرات امور خارجه عنوان کرد که آمریکا موظف به تسهیل فروش هواپیماهای غیرنظامی به ایران است.

به گزارش صنعت نما، قاسمی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران درباره فروش هواپیمای بوئینگ به ایران توضیح داده است؛ آنچه بین شرکت بوئینگ، دولت ترامپ و آمریکا در جریان است مسئله‌ داخلی آمریکاست که به آن نمی‌پردازم که چه مکانیسمی بین بوئینگ و دولت آمریکا حاکم است اما آنچه مسلم است اینکه دولت آمریکا به عنوان یکی از طرف‌های برجام متعهد به اجرای دقیق برجام است.

او گفته است، طبق ماده 22 برجام آمریکا موظف است فروش هواپیماهای غیرنظامی را به ایران تسهیل کند و این جزو تعهدات آمریکاست و تخطی از آن خلاف است و آمریکا باید پاسخگوی این تخطی و اقدامات خلاف خود باشد.

چندی پیش اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده بود؛ با توجه به موضع گیری‌های آقای ترامپ مبنی بر خروج از برجام باید اطمینان پیدا کنیم که شرکت ایرباس یا بویینگ مجوز‌ها را ابطال نمی‌کنند. در حال حاضر این مجوز‌ها معتبر هستند اما باید مطمئن شویم که چند ماه دیگر هم با هر تصمیم آمریکا معتبر باقی خواهند ماند.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.