پایگاه خبری صنعت نما - سکوت خبری درباره توافق با ترکیه بر سر سوختگیری ایرلاین‌های ایرانی
.
جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹
ساعت :

سکوت خبری درباره توافق با ترکیه بر سر سوختگیری ایرلاین‌های ایرانی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بنده در جریان روند مذاکرات این موضوع نیستم اما ظاهراً وزارت راه و شهرسازی در این باره گفتگوهایی را با هیات ترکیه‌ای انجام داده است.

*پویا مهرابی

به گزارش خبرنگار صنعت نما، یکی از کشورهایی که ایرلاین‌های ایرانی پس از بازگشت تحریم‌ها، با کارشکنی در روند سوختگیری در فرودگاه‌ها، شرایط را سخت‌تر کردند؛ ترکیه بود. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص این موضوع اعلام کرده بود که سازمان هواپیمایی ایران بابت تصمیم یک‌طرفه شرکت سوخت‌رسان ترکیه‌ای در عدم سوخت‌رسانی، اعتراض خود را به ترکیه اعلام کرده است. اما ظاهراً هنوز مشکل سوخت‌گیری ایرلاین‌های ایرانی در فرودگاه‌های ترکیه حل نشده است.

با حضور وزیر حمل‌ونقل ترکیه با هیات همراه به ایران برای هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل‌ونقل ایران و ترکیه فرصت مناسبی برای طرح این موضوع و حل مشکل سوخت‌رسانی ایرلاین‌های ایرانی در فرودگاه‌های این کشور برای دو طرف ایجاد شد. موضوعی که دیروز، معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی نیز به آن اشاره کوتاهی کرد؛ اما مشخص نشد که روند مذاکرات در این باره به چه نتیجه‌ای رسیده و آیا این مشکل برطرف شده است؟

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این رابطه به خبرنگار ما گفت: بنده در جریان روند مذاکرات این موضوع نیستم اما ظاهراً وزارت راه و شهرسازی در این باره گفتگوهایی را با هیات ترکیه‌ای انجام داده است.

او پاسخ به این سؤال که در حال حاضر کدام ایرلاین داخلی بیشترین بدهی را به فرودگاه ترکیه دارند از آن اظهار بی‌اطلاعی کرد.

وزیر حمل‌ونقل ترکیه روز گذشته در نشست خبری هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل‌ونقل ایران و ترکیه گفت: تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا در قبال ایران با توجه به موازین حقوقی و بین‌المللی آسیب چندانی به روابط ایران و ترکیه نمی‌زند و گذشته از آن نه فقط در بُعد دوجانبه بلکه در حوزه همکاری‌ بین دو کشور و کشورهای ثالث برای تحقق اهداف اقتصادی باید به آن توجه کرد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.