پایگاه خبری صنعت نما - 3 پیشنهاد وزارت صنعت برای تداوم فعالیت خودروسازان خارجی
.
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
ساعت :

3 پیشنهاد وزارت صنعت برای تداوم فعالیت خودروسازان خارجی

با خروج پژو از ایران که پس از واگذاری 7درصدی سهام این شرکت به شرکت جنرال موتورز امریکا انجام شد، بیم آن می‌رود خودروسازان دیگر که پس از برجام سعی در حضور در ایران دارند نیز به همین سرنوشت دچار شوند و خودروسازی ایران را با چالش‌های جدیدی روبه‌رو کنند. از این رو مسئولان صنعت کشور پیش از دچار شدن به مشکلی جدید، در پی یافتن راهکاری مناسب برای ان هستند.

به گزارش صنعت نما، استفاده از قانون مسدودسازی یا اصلاح آن به نفع ایران، ساماندهی شرکت‌های دولتی در اروپا برای همکاری با ایران که تحریم‌ها شامل آنها نشود و تاسیس شرکت‌های غیرایرانی در اروپا که ایران پیش از این نیز نسبت به آن اقدام کرده، سه‌ پیشنهادی بود که مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت برای الزام به ادامه کار خودروسازان خارجی به آنها اشاره کرد.

افروز بهرامی اظهار کرد: براساس آخرین آمار اعلام شده سال گذشته 3 میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت از سوی کمیته سرمایه‌گذاری مصوب شده که در مقایسه با سال95 بیش از75 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به آمار اعلام شده می‌توان گفت پس از برجام، 70 پروژه با سرمایه‌گذاری‌های خارجی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است که در صورت باقی ماندن این شرکت‌ها بر سر عهد خود می‌توان گفت چرخ صنعت به واسطه این طرح با شتاب بیشتری خواهد چرخید.

خبر خروج پژو از ایران نه از طریق پژو و نه از طریق ایران‌خودرو اعلام شده بود؛ منبع خبر شرکت جنرال‌موتورز آمریکا بود که در ان زمان با خرید تنها 7 درصد از سهام پژو این شرکت را مجبور به خروج از ایران کرد. جنرال‌موتورز شرکتی که در دهه 50 شمسی برای اولین بار خارج از خاک آمریکا خودروهایش را در ایران تولید می‌کرد و گویی از یاد برده بود که برای تولید در ایران امتیازاتی را نیز به کشور ما داده بود. این شرکت با همین سهم اندک اجازه ادامه حضور به پژو فرانسه در ایران را به این شرکت نمی‌دهد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.