پایگاه خبری صنعت نما - دولتی ها قصد کاهش تصدی گری در صنعت خودرو را ندارند
.
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

دولتی ها قصد کاهش تصدی گری در صنعت خودرو را ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند با تحقق خصوصی سازی در صنعت خودرو، فضا رقابتی خواهد شد و کیفیت و کمیت در تولید خودرو افزایش خواهد یافت، قیمت ها مناسب و شرایط حاکم بر بازار بهتر می شود اما متاسفانه سالیان سال است که این امر محقق نشده است.

*الهام صمدی

به گزارش صنعت نما، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند با تحقق خصوصی سازی در صنعت خودرو، فضا رقابتی خواهد شد و کیفیت و کمیت در تولید خودرو افزایش خواهد یافت، قیمت ها مناسب و شرایط حاکم بر بازار بهتر می شود اما متاسفانه سالیان سال است که این امر محقق نشده است.

عبدالله رضیان در گفتگو با خبرنگار خبرخودرودرخصوص مشکل اصلی خصوصی سازی صنعت خودرو و عدم تحقق کامل آن گفت: دولتی ها قصد ندارند تصدی گری خود را کاهش دهند به همین دلیل خصوصی سازی نتوانسته به درستی در صنعت خودرو اجرا شود.

نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی افزود: در حال حاضر ادعا این است که صنعت خودرو خصوصی است زیرا بیشتر سهام شرکت های خودروسازی به خصولتی ها و خصوصی ها بر می گردد اما اداره آن به صورت دولتی است. در حال حاضر هزینه تولید بسیار بالا است و متاسفانه در بخش های مختلف شرکت های خودروسازی، مدیریت هایی اعمال شده که این هزینه ها افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یقینا اگر قصد خصوصی سازی وجود داشته باشد فضا رقابتی خواهد شد و کیفیت و کمیت در تولید خودرو افزایش خواهد یافت، قیمت ها مناسب و شرایط حاکم بر بازار بهتر خواهد شد اما متاسفانه سالیان سال است که این امر محقق نشده است.

رضیان درخصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو و الزام دولت به کاهش تصدی گری در صنعت خودرو در مدت 3 سال گفت: بنده چندان به طرح ساماندهی صنعت خودرو امیدوار نیستم. در این طرح اشاره شده که دولت باید تصدی گری خود را کاهش دهد اما متاسفانه رانت هایی وجود دارد که این رانت ها به نوعی از این سیستم حمایتی دولتی استفاده می کنند.

نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی گفت: در حال حاضر بحثی که در صنعت خودرو وجود دارد این است که رقابت وجود ندارد؛ انحصاری در این صنعت به وجود آمده و به نفع بسیاری از افراد است که این انحصار وجود داشته باشد و فضا رقابتی نباشد تا آنها بتوانند با هر شکلی و با کیفیت پایین و قیمت بالا خودرو خود را به مصرف کننده تحمیل کنند. اینها مشکلاتی است که با توجه به فضای فعلی صنعت خودرو وجود دارد. می توان با خصوصی سازی بسیاری از مشکلات صنعت خودرو را برطرف کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص بهبود بهره وری و افزایش نقدینگی خودروسازان در صورت خصوصی سازی صنعت خودرو گفت: به این صورت نیست که ما دغدغه بالایی در مورد تامین نقدینگی داشته باشیم و اینکه دولت هر بار از منابع خود به این بخش تزریق کند درحالیکه بازگشت مناسبی نیز حداقل برای مردم وجود نداشته باشد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.