خبر فیلم - خبر
.
دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۷
ساعت :

خبر فیلم - خبر

هفتادویکمین دوره معتبرترین جشنواره سینمایی جهان با اهدای نخل طلایی به فیلم «دزدان فروشگاه» ساخته هیروکازو کورئیدا به پایان راه رسید.

شماره اردیبهشت ماه ماهنامه فیلم را می توانید از دکه های روزنامه فروشی یا با استفاده از اپلیکیشن آن تهیه کنید. این شماره حاوی مطالب خواندنی زیر است.

مراسم اعطای جایزه‌های نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس با اعطای جایزه بهترین فیلم و کارگردانی به «شکل آب» برگزار شد.

اندی سرکیس ستاره فیلم «ارباب حلقه‌ها» در کنار تیفانی هدیش بازیگر فیلم «سفر دختران» نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ را معرفی کردند.

مومیایی» شکست خورد، «عروس فرانکنستاین» از حیات بازماند!

فریب‌خورده/ The Beguiled ششمین فیلم بلند سوفیا کوپولا است که از رمانی به همین نام به قلم تامس پی. کولینِن اقتباس شده است؛ کتابی که پیش از این، مأخذ فیلم سال ۱۹۷۱ دان سیگل به همین نام و با بازی کلینت ایستوود هم شده بود. کوپولا تمرکز داستانش از دوران جنگ داخلی را بر دختران و زنان (با بازی ترکیب قوی از بازیگران شامل نیکول کیدمن، کرستن دانست و ال فانینگ) در مدرسه‌ی شبانه‌روزی ویرجینیا قرار داده است که مهمان ناخوانده‌ای پا به دنیای کوچک‌شان در فضای محدود مدرسه می‌گذارد. این مهمان، سرباز مجروح و گم‌شده‌ای (کالین فارل) از ایالت‌های شمالی است. گفت‌وگویی که مرور می‌کنید توسط نیکلاس رَپولد انجام شده و در نشریه‌ی «فیلم‌کامنت» منتشر شده است.

مستند سینمایی "بزم رزم" پس از سه هفته اکران و با در نظر گرفتن این نکته که در دهه محرم روی پرده نرفته است، در صدر فروش فیلم‌های مستند گروه سینمایی "هنر و تجربه" قرار گرفت.

هیات معرفی فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی، فهرست کوتاه ده فیلمی را که برای بررسی بیشتر در نظر گرفته است، اعلام کرد.

برای نخستین بار در طی سه دهه گذشته فیلمی در غزه اکران شد و صدها نفر به تماشای فیلم فلسطینی "ده سال" نشستند. آخرین اکران عمومی فیلم در غزه به سال ۱۹۸۷ میلادی برمی‌گردد.

دو خاطره: سفرنامه پاریس، عوج‌کلاب. نویسنده: داریوش مهرجویی. انتشارات به‌نگار. چاپ نخست: پاییز ۱۳۹۵. هزار نسخه. قیمت: ۱۷ هزار تومان.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.