نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند - خبر
.
شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۷
ساعت :

نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

اندی سرکیس ستاره فیلم «ارباب حلقه‌ها» در کنار تیفانی هدیش بازیگر فیلم «سفر دختران» نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ را معرفی کردند.

به گزارش صنعت نما، نامزدهای نودمین دوره جوایز اسکار سه‌شنبه سوم بهمن معرفی شدند. در مراسم معرفی با حضور جان بیلی رییس آکادمی علوم و هنرهای سینما، اندی سرکیس و تیفانی هدیش در دو بخش نامزدهای نهایی اسکار را اعلام کردند.

همانطور که انتظار می‌رفت در این مراسم نیز فیلم «شکل آب»‌ اثر تحسین شده گیرمو دل تورو پیشتاز بود و در ۱۳ مورد نامزد دریافت جایزه اسکار شد. «دانکرک» به کارگردانی کریستوفر نولان، «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» به کارگردانی مارتین مک‌دونا، «لیدی برد» به کارگردانی گرتا گرویگ، «با نام خودت صدایم کن» به کارگردانی لوکا گوادانینو و فیلم «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ دیگر مدعیان این دوره از اسکار هستند.

یکی از چهره‌های جالب توجه در میان نامزدهای این دوره از جوایز اسکار جان ویلیامز آهنگساز شهیر دنیای سینما است که با موسیقی متن «جنگ ستارگان: آخرین جدای» برای پنجاه و یکمین بار نامزد جایزه اسکار شد. او تا کنون پنج بار برنده جایزه اسکار شده است.

مراسم اهدای جوایز نودمین دوره اسکار با اجرای جیمی کیمل ۱۳ اسفند (۴ مارس) در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

در این دوره از جوایز اسکار «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار نماینده ایران در بخش بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان بود اما به جمع نامزدهای جایزه راه پیدا نکرد.

فهرست نامزدهای جایزه اسکار

بهترین فیلم: «دانکرک»، «با نام خودت صدایم کن»، «لیدی برد»، «برو بیرون»، «نخ خیالی»، «تاریک‌ترین ساعت»، «پست»، «شکل آب» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر زن: سالی هاوکینز در «شکل آب»، فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»، مارگو رابی در «من، تونیا»، سیرشا رونان در «لیدی برد» و مریل استریپ در «پست»

بهترین بازیگر مرد: تیموتی شلمی در «با نام خودت صدایم کن»، دنیل دی‌لوئیس در «نخ خیالی»، دنیل کالویا در «برو بیرون»، گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت»‌ و دنزل واشنگتن در «رومن جی.اسرائیل»

بهترین کارگردانی: کریستوفر نولان برای «دانکرک»، جردن پیل برای «برو بیرون»، گرتا گرویگ برای «لیدی برد»، گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب» و پل توماس اندرسون برای «نخ خیالی» (Phantom Thread)

بهترین بازیگر مرد (نقش مکمل): ویلم دفو در «پروژه فلوریدا»، وودی هرلسون در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری»، سم راکول در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری»، ریچارد جنکینز در «شکل آب» و کریستوفر پلامر در «همه پول‌های جهان»

بهترین بازیگر زن (نقش مکمل): آلیسون جنی در «من، تونیا»، مری جی.بلایژ در « MUDBOUND»، لزلی منویل در «نخ خیالی»، لاری متکالف در «لیدی برد» و اوکتاویا اسپنسر در «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (غیراقتباسی): کمیل نانجیانی و امیلی وی.گوردن برای «بیمار بزرگ»، جردی پیل برای «برو بیرون»، گرتا گرویگ برای «لیدی برد»، مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و گیرمو دل‌تورو به همراه ونسا تیلور برای «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (اقتباسی): جیمز آیوری برای «با نام خودت صدایم کن»، اسکات نوستاتر و مایکل اچ.وبر برای «هنرمند فاجعه»، اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین برای «لوگان»، آرون سرکین برای «بازی مالی» و ویرجیل ویلیامز به همراه دی ریس برای «MUDBOUND»

بهترین انیمیشن: «ونسان عاشق»، «فردیناند»، «کوکو»، «نان آور» و «بچه رییس»

بهترین مستند: « آباکوس: به قدر کافی کوچک است، تا زندانی شود»، «چهره‌ها، مکان‌ها»، «ایکاروس»، «آخرین مرد حلب» و «استرانگ آیلند»

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان: «زنی شگفت‌انگیز» از شیلی، «توهین» از لبنان، «بی عشق»‌ از روسیه، «در جسم و جان» از مجارستان و «میدان»‌ از سوئد

بهترین فیلمبرداری: «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «تاریک‌ترین ساعت»، «شکل آب» و «MUDBOUND»

بهترین موسیقی متن: «دانکرک»، «نخ خیالی»، «شکل آب»، «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین ترانه: « Mighty River»‌ در فیلم «مادباند»، « Mystery of Love» در فیلم «با نام خود صدایم کن»، «Remember Me» در فیلم «کوکو»،‌ « Stand Up for Something» در فیلم «مارشال» و «This is Me» در فیلم «برترین شومن»

بهترین چهره‌پردازی: «تاریک‌ترین ساعت»، «ویکتوریا و عبدل» و «اعجوبه» (Wonder)

بهترین تدوین:«بیبی راننده»، «دانکرک»، «من، تونیا»، «شکل آب» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

بهترین جلو‌‌ه‌های ویژه تصویری: «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «نگهبانان کهکشان»، «کنگ: جزیره جمجمه»، «نبرد برای سیاره میمون‌ها» و «جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای»

بهترین طراحی صحنه: «دیو و دلبر»، «بلید رانر»، «شکل آب»، «تاریک‌ترین ساعت» و «دانکرک»

بهترین طراحی لباس: «دیو و دلبر»، «تاریک‌ترین ساعت»، «نخ خیالی»، «ویکتوریا و عبدل» و «شکل آب»

بهترین انیمیشن کوتاه: «بسکتبال محبوب»، «گاردن پارتی»، «لو»، «فضای منفی» و «شعر انقلابی»

بهترین فیلم کوتاه: «ابتدایی دیکالب»، «ساعت یازده»، «کودک خاموش»، «همه ما» و «برادرزاده‌ام ایمت»

بهترین میکس صدا: «بیبی راننده»، «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین مونتاژ صدا: «بیبی راننده»، «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

 

*پویا مهرابی

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.