پایگاه خبری صنعت نما - قوامی: ایجاد پالایشگاه در کشورهای همسایه موجب رفع مشکلات صادرات نفت می‌شد
.
چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

قوامی: ایجاد پالایشگاه در کشورهای همسایه موجب رفع مشکلات صادرات نفت می‌شد

نماینده مردم اسفراین با انتقاد از کاهش صادرات نفت،‌ گفت: اگر در کشور همسایه و منطقه پالایشگاه ۴۰۰ بشکه‌ای ایجاد می‌کردیم، می‌توانستیم با قیمت‌های مناسب ایجاد ارزش افزوده کنیم و ارز وارد کشور کنیم.

به گزارش صنعت نما، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس با انتقاد از کاهش تولیدات نفت، گفت: در آبان ماه صادرات نفت ما به ۵۰۰ هزار رسید،‌ این در حالی است که ما ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کردیم. اگر از قبل در این باره فکر کرده بودیم و در کشورهای همسایه و منطقه پالایشگاه ۴۰۰ بشکه‌ای در روز ایجاد می‌کردیم در این شرایط می‌توانستیم با قیمت‌های مناسب ایجاد ارزش افزوده کنیم، ارز وارد کشور کنیم و تورم بیکاری را کاهش دهیم.

وی با اشاره به این مشکلات بازار ارز بیان کرد: ارز باید مدیریت شود،‌ تقاضای ارز باید کاهش پیدا کند و عرضه آن نیز باید افزایش پیدا کند. باید به بانک مرکزی در این زمینه کمک کرد تا این اتفاق رخ دهد تا بتوانیم از این وضعیت گذر کنیم.

نماینده مردم اسفراین بیان کرد: از سوی بانک مرکزی ابلاغ شود تا در خصوص وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان افرادی که به دلیل غیر ارادی نتوانستند وام‌های خود را پرداخت کنند، شامل بخشش در جریمه و سود شوند و اصل وام را پرداخت کنند. مجلس کمک کند تا وام‌های تبصره ۱۶ اصلاح شود.

وی در تذکری به وزیر نیرو گفت: در خصوص مشکلات چاه‌های عمیق شهرستان تقاضا این است که ساعات کارکرد را به ۳۸۵۰ ساعت کاهش دهید تا مشکل کشاورزان در این خصوص برطرف شود. تقاضا داریم مشکل آب شرب شهرستان پیگیری شود.

قوامی در پایان در تذکری به وزیر کشاورزی ساختار پرداخت مطالبات گندم‌کاران و چغندرکاران شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.