پایگاه خبری صنعت نما - تنها ۷۶ میلیون تن از ذخیره چادرملو باقی مانده است
.
چهارشنبه - ۷ فروردین - ۱۳۹۸
ساعت :

تنها ۷۶ میلیون تن از ذخیره چادرملو باقی مانده است

جانشین مدیر مجتمع معدنی سنگ‌آهن چادرملو معتقد است: با توجه به رو به اتمام بودن ذخیره معدن چادرملو باید مسئولان همکاری‌های لازم جهت حل مشکلات واگذاری آنومالی «D19» را داشته باشند.

به گزارش صنعت نما، عباس بیگ، درباره آخرین وضعیت معدن چادرملو گفت: در حال حاضر براساس برآوردهای صورت گرفته، حدود 76 میلیون تن از ذخیره معدن باقی مانده است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که 3 تا 4 سال دیگر ذخیره معدن به پایان می‌رسد. امیدواریم آنومالی «D19» که در 30 کیلومتری معدن چادرملو قرار دارد به ما واگذار شود تا بتوانیم فعالیت‌ها را با توجه به کارخانه‌هایی که در اختیار داریم ادامه دهیم.

برآورد اولیه برای آنومالی D19 حدود 100 میلیون تن ذخیره پیش بینی شده است. البته این رقم در اکتشافات اولیه پیش‌بینی شده‌ است. لازم به ذکر است که اکتشافات تکمیلی باید انجام شده و کار ادامه پیدا کند.

بیگ همچنین درباره بازرسی محیط‌ زیست از معدن تصریح کرد: تمامی پسماندهای چادرملو تحت نظارت محیط زیست است و کارهای آن توسط آزمایشگاه معتمد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اختلافات موجود میان چادرملو و محیط زیست درباره آنومالی «D19» افزود: متاسفانه به دلیل قرارگیری این آنومالی در محدوده محیط زیست با مشکل همراه است اما امیدواریم این مشکل هرچه سریع‌تر حل شود.

جانشین مدیر مجتمع معدنی سنگ‌آهن چادرملو درباره فعالیت با پیمانکارهای حاضر در چادرملو گفت: از ابتدای شروع بکار، سیستم کاری چادرملو، سیستم پیمانکاری بوده‌ است، این بدان معنا است که کارها برون‌سپاری شده است. تمامی سیستم‌های موجود در چادرملو به صورت پیمانکاری است. خوشبختانه با پیمانکاری مشکلی نداشته و آنها را از خودمان می‌دانیم.

امیدواریم مسئولان استانی و کشوری همکاری کرده تا مشکلات موجود در زمینه آنومالی «D19» حل شود. چنین همکاری‌هایی باعث می‌شود تا معادن بزرگی همچون ما و یا حتی معادن کوچک روی پای خود مانده و به حیاتشان ادامه دهند.

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.