پایگاه خبری صنعت نما - تعطیلی معدن طلای زرشوران ادامه دارد
.
سه شنبه - ۳۰ بهمن - ۱۳۹۷
ساعت :

تعطیلی معدن طلای زرشوران ادامه دارد

مدیرکل کار استان آذربایجان غربی از ادامه توقف فعالیت معدن طلای زرشوران خبر داد.

به گزارش صنعت نما، «رضا نقی‌زاده» اعلام کرد: فعالیت واحد استخراج معدن طلای زرشوران همچنان متوقف است و به غیر نگهبانان از مجموع ۱۲۰ کارگر، هیچ فرد دیگری در این واحد معدنی فعالیت ندارد.

وی در عین حال تاکید کرد که بخش کارخانه استحصال طلای معدن زرشوران همچنان فعالیت دارد و کارگرانی که در استخدام این بخش هستند، مشغول کار روزانه خود هستند.

این مقام دولتی بابیان این که درجریان مشکل پیش آمده میان کارفرما و پیمانکار معدن هستیم، افزود: این وضعیت مانع فعالیت بازرسان اداره کار برای سرکشی از معدن نشده است اما به دلیل این مشکل، تاکنون پرداخت مطالبات مزدی کارگران واحد استخراج معدن زرشوران برای مدت پنج ماه به تاخیر افتاده است.

در همین رابطه کمیسیون کارگری شورای تامین فرمانداری پیگیر وضعیت این واحد معدنی و به ویژه وضعیت کارگران است.

اداره کل کار استان آذربایجان غربی از طریق واحدهای زیر مجموعه خود آمادگی رسیدگی به مشکلات صنفی کارگران شاغل در واحد استخراج معدن طلای زرشوران را دارد اما تا این لحظه هیچ شکایتی از جانب کارگران این کارخانه در این اداره ثبت نشده و این وضعیت در حالی است که طبق اطلاعات این اداره قراردادهای شغلی این کارگران در آستانه تمام شدن قرار گرفته است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.