پایگاه خبری صنعت نما - بخشش دیرکرد بدهی بدهکاران معدنی
.
پنجشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

بخشش دیرکرد بدهی بدهکاران معدنی

طبق اعلام مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، معدنکاران بدهکار به این صندوق که بدهی خود را هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف کنند، بابت دیرکرد بدهی تنها سود یک سال را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش صنعت نما، فرید دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هدف اصلی تشکیل این صندوق، پوشش ریسک اکتشاف معادن بوده و طی این سال‌ها تلاش شده که بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری در اکتشافات، استخراج و فرآوری صادر شود؛ البته در کنار این امر، ایجاد تمهیدات لازم جهت تسهیل دسترسی معدن‌کاران به منابع مالی نیز دنبال می‌شود.

 وی اعلام کرد: معدنکارانی که بدهی‌های خود به صندوق را به صورت یک‌جا پرداخت کنند، بابت دیرکرد بدهی تنها هزینه سود یک سال را پرداخت خواهند کرد؛ اما چنانچه به صورت اقساطی بدهی معوق خود را پرداخت کنند، به تناسب پرداخت اقساط، سود فقط برای یک‌سال محاسبه می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با تاکید بر اینکه معدن‌کاران نیز می‌توانند ماشین‌آلات مورد نیاز خود را در صورت تامین منابع مناسب و با هماهنگی بین دستگاهی، بدون نیاز به بانکهای عامل از صندوق دریافت کنند، گفت: البته این امر مستلزم ایجاد ساختار منسجم است که البته صندوق آمادگی لازم برای چنین موضوعی را دارد.

وی افزایش سرمایه صندوق و کاهش بروکراسی را دو رویکرد مهم صندوق برشمرده و معتقد است که بخش معدن می‌تواند اشتغال پایدار و مکمل، در راستای توسعه متوازن در کشور ایجاد کند. همچنین اصلی‌ترین وثیقه برای دریافت تسهیلات صندوق، پروانه بهره‌برداری است که با ظهرنویسی (ظهرنویسی یا پشت‌نویسی با اهداف مختلف همچون به قصد انتقال، وکالت یا ضمانت صورت می‌گیرد)  در رهن صندوق قرار می‌گیرد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.