پایگاه خبری صنعت نما - صادرات فولاد ایران در خطر است
.
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
ساعت :

صادرات فولاد ایران در خطر است

۶ آگوست ۲۰۱۸ تاریخ مهمی است، پایان ۹۰ روز اول از زمان خروج آمریکا از برجام

به گزارش صنعت نما،

یکی از تحریم‌هایی که در این تاریخ مجددا باز خواهد گشت چنین است:

“Sanctions on the direct or indirect sale, supply, or transfer to or from Iran of graphite, raw, or semi-finished metals such as aluminum and steel, coal, and software for integrating industrial processes”


با توجه به نام برده شدن از فولاد در این بند کاملا مشخص است که صادرات فولاد ایران از ۸ آگوست امسال به بعد تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت و به همین علت مسئولان باید هرچه سریعتر تمهیدات لازم را برای کاهش حداکثری تاثیرات منفی بازگشت تحریم‌های آمریکا بر صادرات فولاد ایران بیندیشند.

در همین حال یک خبر موثق ارسال شده نشان می‌دهد: یک شرکت کشتیراتی از اروپا طی نامه‌ای از شرکت فولاد مبارکه خواستار شفاف‌سازی این شرکت درباره آینده صادرات محصولاتش به اروپا شده است و اینکه آیا صادرات این شرکت به اروپا تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت یا خیر. این شرکت با ارسال مفاد بخشنامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران از فولاد مبارکه نظرخواهی کرده و ‌گفته اگر این خبر درست باشد در حمل محموله‌های فولاد مبارکه به اروپا مشکل ایجاد خواهد شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.