پایگاه خبری صنعت نما - آغاز صادرات گندم/صادرات ۲ میلیون تن تا پایان سال
.
یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷
ساعت :

آغاز صادرات گندم/صادرات ۲ میلیون تن تا پایان سال

پس از صدور مجوز ستاد تنظیم بازار برای صادرات گندم مازاد، معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز صادرات این محصول استراتژیک با عرضه بورسی آن به قیمت پایه کیلویی ۷۱۰ تومان خبر داد و گفت: گرچه مجوز برای صادرات سه میلیون تن گندم و آرد صادر شده اما به نظر می‌رسد تا حدود دو میلیون تن مازاد تولید را بتوانیم صادر کنیم.

به گزارش صنعت نما، علی قنبری‏، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی، اظهار کرد: امروز ۶۰ هزار تن انواع گندم دروم و معمولی در بورس کالا به قیمت پایه کیلویی ۷۱۰ تومان عرضه شد که تا پیش از ظهر امروز حدود ۸۰۰۰ تن مبادله شد و به نظر می‌رسد استقبال خوبی از عرضه بورسی گندم شود.

وی با بیان اینکه قیمت پایه گندم کیلویی ۷۱۰ تومان است و پس از شکل‌گیری رقابت این قیمت به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: خریداران به محض تحویل گندم خود می‌توانند آن را به آرد تبدیل و به کشورهای مختلف صادر کنند که در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: با توجه به میزان تولید حدود ۱۴ میلیون تنی و خرید تضمینی حدود ۱۱.۵ میلیون تنی انواع گندم دروم و معمولی از کشاورزان، نیاز به صادرات مازاد این محصول برای تنظیم بازار و ارزآوری کشور احساس و پس از آن مجوزهای لازم دریافت شد.

قنبری عرضه گندم دروم و معمولی با هدف صادرات در بورس کالا طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: مشتریان بسیاری برای گندم ایرانی وجود دارد که با توجه به روزهای باقیمانده از سال جاری به نظر می‌رسد بتوانیم حدود دو میلیون تن از گندم مازاد را به کشورهای مختلف صادر کنیم.

به گزارش ایسنا، همچنین روز گذشته روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران اعلام کرد: طی روز شنبه علاوه بر عرضه های ذکر شده، شرکت بازرگانی دولتی نسبت به عرضه ۲۳ هزار تن گندم خوراکی جهت مصارف کارخانههای آرد به منظور تامین نیاز واحد خبازی آزادپز، نان های صنعتی حجیم و نیمه حجیم، صنوف و صنایع غیر نان از قبیل صنعت ماکارونی، بیسکوییت، کیک و کلوچه،  شیرینی‌پزی و نشاسته سازی اقدام می کند.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.