پایگاه خبری صنعت نما - آغاز خرید تضمینی گندم از امروز
.
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

آغاز خرید تضمینی گندم از امروز

معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز خرید تضمینی گندم از امروز از استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: براساس برآوردهای تولید صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ بر ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

به گزارش صنعت نما، هر ساله وزارت جهاد کشاورزی گندم تولید شده توسط کشاورزان را در قالب قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی، از گندمکاران به صورت تضمینی و براساس نرخ‌های تعیین شده خریداری می‌کند که البته امسال با وجود آغاز شدن فصل خرید، هنوز نرخی برای این محصولات تصویب و ابلاغ نشده است که تاخیر بی‌سابقه‌ای در این دولت به شمار می‌رود.

البته یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی و معاون وزیر جهاد کشاورزی در این باره به ایسنا گفت: خرید تضمینی گندم از اوایل هفته آینده از منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود و با وجود آنکه نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی هنوز تصویب و ابلاغ نشده است جای هیچگونه نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد چراکه دستورعمل‌های خرید تضمینی گندم از سوی وزارت جهاد کشاورزی به همه مناطق کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ بر ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود که هم اکنون همه مراکز خرید در سراسر کشور آماده هستند تا تولید کشاورزان را به نرخ تضمینی سال زراعی گذشته (۱۳۹۵ - ۱۳۹۶) از کشاورزان به صورت علی‌الحساب خریداری کنند و مابقی بهای محصول آنها پس از ابلاغ نرخ‌های تضمینی امسال به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.