تراز گردشگری ایران در حال حاضر منفی است - خبر
.
شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷
ساعت :

تراز گردشگری ایران در حال حاضر منفی است

ساناز مینایی با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه در تشریح فعالیت خود به عنوان کارآفرین حوزه خوراک اظهار کرد: زمانی که بنده کارم را شروع کردم کتاب، برنامه تلویزیونی، رشته دانشگاهی و حتی آموزشگاه خوراک وجود نداشت و من تنها این پروسه را طی کردم.

به گزارش صنعت نما، به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات  و امور بین الملل شهرداری رشت، جلسه‌ توسعه گردشگری با محوریت شهر خلاق خوراک با حضور مهندس جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، دکتر ساناز مینایی بنیانگذار موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا ، مهندس جمشید پور سرپرست شهرداری رشت ، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت ، مهندس نوروزی معاونت معماری و شهرسازی، گل احضار رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی ، محجوب  رئیس سازمان زیباسازی، فضا و منظر شهرداری رشت و گنجی مدیر نوسازی و تحول اداری ، صفاکار مدیر حقوقی شهرداری رشت  برگزار شد.

دکتر ساناز مینایی با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه در تشریح فعالیت خود به عنوان کارآفرین حوزه خوراک اظهار کرد: زمانی که بنده کارم را شروع کردم کتاب، برنامه تلویزیونی، رشته دانشگاهی و حتی آموزشگاه خوراک وجود نداشت و من تنها این پروسه را طی کردم.

دکتر مینایی از فعالان حوزه خوراک در این جلسه بیان داشت: برای ما بسیار غم انگیز است که وقتی صحبت از غذای حلال می شود کشورهایی اروپایی مثل لبنان و ترکیه در دنیا مطرح هستند و ما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه نکرده ایم

مینایی اظهار داشت: وقتی که درباره تاریخ ایران تحقیق کردم علاقه مند به کشور های مختلف دنیا شدم ،به آلمان و فرانسه سفر کردم ،سفرنامه های ان ها را جمع آوری و به انتشار رساندم.

وی اذعان داشت:نام کتاب من از خوروشخانه ایران باستان تا آشپزخانه هر استان نام دارد که دو جلد آن منتشر شده و دو جلد دیگر آن در دست انتشار است .

مینایی تصریح کرد:به استان های مختلف رفتم ،در کنارشان نشستم ،لباس هایشان را پوشیدم و غذاهایشان را یاد گرفتم.

این فعال عرضه خوراک افزود: زمانی که تحقیقاتم را در استان گیلان و رشت آغاز کردم خیلی متعجب شدم و دیدم که خود رشت چهار برابر کل کشور خوراک دارد.

وی با اشاره به اینکه تنوع خوراک در رشت بیداد میکند اظهار داست:هیچ کس در این زمینه حرفهای مرا باور نمیکرد تا اینکه رشت به عنوان شهر خلاق خوراک معرفی شد و امروز اینجا هستم که با کمک هم این موضوع را از مرزهای ایران بیرون ببریم.

وی اذعان داشت: استراتژی های خودم را در کتاب هایم نوشتم و خوراک ایران را به تمام دنیا معرفی کردم و اکنون هم در کشورهای مختلف بصورت تخصصی در حال آموزش این خوراک ها هستیم.

مینایی در ادامه بیان داشت: من یک ایرانیم و گیلان و رشت هم جزیی از ایران محسوب می شود و حاضرم با تمام وجودم هر آنچه که اندوخته دارم در اختیار این شهر قرار دهم تا با هم بتوانیم این ظرفیت را به تمام دنیا معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم میزبان شهرهای خوراک شناسی باشیم باید اقداماتی انجام دهیم که بتوانیم به شکل عالی از مسافران پذیرایی کنیم.

وی به مشکلات فراوان هتل های موجود در رشت اشاره کرد و گفت:هتل های ما مناسب مسافران خارجی نیستند و نیاز به ترمیم دارند.

مینایی تصریح کرد: باید به هتل ها آموزش دهیم و مشکلات آن را برطرف کنیم و در این راه نیاز است که همه یکی باشیم.

وی با اشاره به اینکه کشوری تمدن دارد که خوراک دارد بیان داشت: امریکا و ایتالیا بر سر پیتزا در خال جنگ هستند در صورتی که پیتزا یک غذای ایرانی است چرا که نان آن در کشور ما ساخته شده و رومی ها آن را از ما دزدیدند.

 مینایی عنوان کرد: در مصاحبه هایم این موضوع را مطرح کرده و با این کار یک بار دیگر ایران را در دنیا مطرح کردم .

وی در انتها در رابطه با اینکه چرا گیلانی ها لباس سنتی  نمی پوشند خاطر نشان کرد: حاضرم با لباس سنتی در تلویزیون گیلان آموزش دهم زیرا ما باید این سنت ها را دوباره زنده کنیم و این سنت ها ثروت و گنج های ما هستند. 

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.