امنیت گردشگری ایران بیشتر از فرانسه، انگلیس و آمریکا - خبر
.
دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۷
ساعت :

امنیت گردشگری ایران بیشتر از فرانسه، انگلیس و آمریکا

بر اساس شاخص جهانی گردشگری، برخی از کشورها در خاورمیانه و شمال آفریقا برای گردشگری بسیار امن هستند و در برخی موارد نسبت به مقصد‌های اروپایی کمتر در معرض خطرات تروریستی قرار دارند.

به گزارش صنعت نما، این شاخص پروژه‌ای است که توسط «انستیتوی اکنومیکس‌اند پیس» اجرا شده و کشورها را بر اساس میزان خطرات تروریسم و حملات تروریستی رتبه‌بندی می‌کند.

عراق و افغانستان در سال 2016 در صدر فهرست شاخص جهانی گردشگری قرار داشتند؛ اما بسیاری از همسایگان این کشورها حتی کمتر از کشورهای اروپایی در معرض حوادث و حملات تروریستی قرار دارند. ایران در این فهرست با کسب نمره 3.949 پشت سر فرانسه، انگلیس و آمریکا قرار گرفته است.

این به آن معناست که کمتر از این کشورها در معرض حوادث تروریستی قرار دارد. فرانسه در رتبه بیست و نهم این فهرست قرار دارد و کشورهای انگلیس و آمریکا سی و چهارم و سی و ششم هستند. ایران در رتبه چهل و هفتم جای گرفته است.

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.