پایگاه خبری صنعت نما - کاهش ۳۲۳ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه ارومیه
.
شنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۷
ساعت :

کاهش ۳۲۳ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه ارومیه

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: امسال ۳۲۳ کیلومتر از  وسعت دریاچه ارومیه کاهش یافته است.

به گزارش صنعت نما، فرهاد سرخوش در گفت و گو با ایسنا با بیان این که تراز آب دریاچه در ۲۸ اذر سال جاری ۱۲۷۰.۲۸ متر است افزود: سال گذشته در همین زمان تراز آب دریاچه ارومیه ، ۱۲۷۰.۵۵ متر بوده که ۲۷سانتی متر در مقایسه با سال گذشته کاهش تراز آب در دریاچه را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر وسعت دریاچه  ۱۷۴۷.۹۹ کیلومتر مربع است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۵۸.۹۶ کیلومتر مربع گزارش شده بود.

سرخوش با اشاره به اینکه حجم آب دریاچه در ۲۸ آذرماه سال گذشته یک میلیارد و ۷میلیون مترمکعب بود، گفت: این رقم ۲۹ آذر امسال به ۱.۵۸ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه دریاچه ارومیه یک حوضه آبی بسته است که آب آن از محل بارش مستقیم و روان آب ورودی از آب راهه ها و رودخانه ها تامین می شود، تاکید کرد: با توجه به خشکسالی، اگر طرح های احیای دریاچه ارومیه به موقع اجرا نمی شد، اکنون این دریاچه وجود نداشت.

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.