پایگاه خبری صنعت نما - انتقال آب دریای عمان بهمن‌ماه آغاز می‌شود
.
سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

انتقال آب دریای عمان بهمن‌ماه آغاز می‌شود

مجری طرح مطالعات نمک‌زدایی و انتقال آب از آغاز عملیات انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور در بهمن امسال خبر داد.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایرنا، علی عبدالهی گفت: طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور شامل سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی با هدف تامین آب مورد نیاز شرب و صنعت اکنون به یک ضرورت جدی و اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است.

او  ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده طول خط انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور که مبداش دریای عمان و مقصد نهایی آن خراسان رضوی است هزار و 600 کیلومتر پیش‌بینی شد و آب انتقالی آن فقط به مصرف آشامیدن و صنعت خواهد رسید.

مجری این طرح هزینه اجرای  این طرح را  3.9 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: سالانه دو میلیارد مترمکعب آب از دریای عمان برای نمک‌زدایی و تصفیه برداشت می‌شود.

عبدالهی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده برای تصفیه و نمک‌زدایی آب مورد نیاز باید سه برابر حجم آن آب از دریا برداشت شود لذا دوسوم آب برداشتی دوباره به دریا برمی‌گردد.

او افزود: پروژه تصفیه و نمک‌زدایی و انتقال آب از دریای عمان به استان‌های شرقی کشور از این لحاظ نخستین طرح در منطقه دریای عمان و خلیج‌فارس محسوب نمی‌شود اما به لحاظ طول خط انتقال نخستین طرح در منطقه است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.