پایگاه خبری صنعت نما - پرونده خلیج گرگان در دستور کار شورای حفظ بیت المال استان گرگان
.
یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۳۹۸
ساعت :

پرونده خلیج گرگان در دستور کار شورای حفظ بیت المال استان گرگان

رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به خطرات خشک شدن خلیج گرگان، گفت: پرونده خلیج گرگان در دستور کار فوق العاده شورای حفظ بیت المال استان گلستان قرار گرفت.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، هادی هاشمیان اظهار کرد: با پایین رفتن سطح آب دریا و خشک شدن بخش هایی از خلیج گرگان، خطر ریزگردها بیش از پیش گلستان را تهدید می کند.

اگر امروز برای نجات خلیج گرگان گامی برداشته نشود در آینده‌ای نه چندان دور در گلستان هم نفس کشیدن مانند استان‌های جنوب غربی کشور سخت خواهد شد و به همین دلیل پرونده این خلیج به صورت فوق العاده در دستور کار شورای حفظ بیت المال استان قرار گرفته است.

در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان که به زودی برگزار می شود همه دستگاه‌های متولی مانند محیط زیست، منابع طبیعی و استانداری حضور دارند تا در این باره چاره‌اندیشی و برای اقدام در زمینه احیای این خلیج، بسیج استانی شکل گیرد. با توجه به چالش جدی کمبود آب در گلستان، قضات ما در محاکم آرای زیادی برای پلمب چاه های غیرمجاز صادر کرده‌اند.

در کنار دستگاه قضایی باید دستگاه‌های متولی به ویژه جهاد کشاورزی راهکارهای عملی مانند معرفی محصولاتی که نیاز آبی کمتر دارند و یا استفاده از آب‌های نامتعارف در آبیاری مزارع را در اختیار کشاورزان قرار دهند. محیط زیست و منابع طبیعی میراث گرانبهایی از گذشتگان است و ما وظیفه داریم این میراث را برای آیندگان حفظ کنیم.

انتهای خبر

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.