پایگاه خبری صنعت نما - صادرات محموله‌های ایران با قیمت نجومی توسط کامیون‌های خارجی + فیلم
.
شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱
ساعت :

صادرات محموله‌های ایران با قیمت نجومی توسط کامیون‌های خارجی + فیلم

در این فیلم این راننده، تردد کامیون‌های ترکیه را در آذربایجان به تصویر کشیده و عنوان می‌کند: می‌گویند مرزها بسته است. اما کامیون‌های ترکیه‌ای می‌آیند و می‌روند. اگر مرزها بسته است پس اینها اینجا چه کار می‌کنند؟

به گزارش صنعت نما به نقل از شهروند حبرنگاران، به دنبال شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها، رانندگان  فعال در بخش ترانزیت با مشکل جدیدی روبه‌رو شده‌اند که به گفته خودشان عملاً  آنان را زمین‌گیر کرده است.

این درحالی است که در این بین رانندگات ترانزیت ترکیه با قیمت‌های نجومی کار حمل کالاهای صادراتی ایران را از مرز ترکیه انجام می‌دهند.

به گفته رانندگان ترانزیت این مشکل از آنجا شکل گرفت که تا پیش از شیوع کرونا، کامیون‌های ترکیه‌ نمی‌توانستند به صورت خالی وارد ایران شوند و اقدام به بارگیری کنند ولی اکنون این کار را با ترفندی خاص انجام می‌دهند.

این مشکل تا بدانجا پیش رفت که موجب ارسال نامه مدیر عامل یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی به رئیس کل گمرک ایران برای رفع ممنوعیت تردد کامیون‌های ایرانی و امکان حمل کالا طبق قوانین، توسط این کامیون‌ها شد.

در همین زمینه فیلم پیوست را در شبکه‌های اجتماعی ارسال شده که درد دل یک راننده ترانزیت آذربایجانی را نشان می‌دهد. در این فیلم این راننده، تردد کامیون‌های ترکیه را در آذربایجان به تصویر کشیده و عنوان می‌کند: می‌گویند مرزها بسته است. اما کامیون‌های ترکیه‌ای می‌آیند و می‌روند. اگر مرزها بسته است پس اینها اینجا چه کار می‌کنند؟

یک راننده دیگر نیز در این مورد در شبکه‌های اجتمتعی نوشت: به چه دلیل کامیون‌ها ترکیه که از کشور ترکیه برای جمهوری آذربایجان بار زده‌اند، به جای برگشت از مسیر گرجستان؛ تغییر مسیر داده و از مبادی ورودی گمرک آستارا و بیله سوار وارد ایران شده و اقدام به بارگیری کالا به کشور متبوع شان می‌کنند و این در حالی است که کامیون‌های ایرانی اجازه حمل کالا های صادراتی به ترکیه را طبق دستور مقامات ترکیه ندارند. .

 

پایان خبر/

 

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.