صنعت نما - هوایی
.
دوشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۶
ساعت :


صنعت نما - هوایی

وزیر راه و شهرسازی در حکمی سرپرست جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را تعیین کرد و ماموریت‌های ۶ گانه‌ای برای وی ترسیم کرد.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در گزارشی وضعیت صنعت هوانوردی جهان در سال گذشته میلادی و پیش بینی وضعیت این صنعت در سال های آینده را تشریح کرد.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: با توجه به اینکه پروازها از ۵ بامداد آغاز می شود، صف بازرسی ورود به ترمینال پروازهای خروجی تنها در یکی دو ساعت اولیه صبح ایجاد می شود.

به گزارش صنعت نما، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌خواهد مجوز بوئینگ و ایرباس برای صدور هواپیما به ایران را “بررسی” کند. صحبت از میلیاردها دلار در میان است. این شرکت‌ها نگران لغو مجوزها و واگذار کردن میدان به رقبای روس، چینی یا کانادایی هستند.

در بحث الگوهای توسعه‌ یافتگی جوامع همواره وجود يك خط هوايي تجاري ملي قوي و معتبر ، نشانه و پشتوانه توسعه يافتگي محسوب مي گردد. حتي در كشور هاي مبتني بر حكومت و نظام سرمايه داري نيز هر چند نمادهاي ملي صرفا متعلق به دولت ها نبوده و اين بخش هاي خصوصي ميباشند كه مسول اجراي گردش مالي و توسعه يافتگي ميباشند ، ليكن وجود ناوگان هاي هوايي متعدد و نو و مدرن نشان از ميزان توسعه يافتگي محسوب ميگردند.

وزارت حمل و نقل و ارتباطات نروژ از مذاکره آتی کشورهای منطقه اسکاندیناوی شامل نروژ، دانمارک و سوئد برای امضای توافقنامه و برقراری پروازهای هوایی با ایران خبر داد.

مدیرکل روابط عمومی فرودگاه مشهد از برقراری پروازهای مستقیم مشهد- مسکو خبر داد.

هم‌اکنون چهار فروند هواپیما ای تی ار وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

ساعت 10 12 اردیبهشت، یک فروند هواپیما بویینگ 300-777 متعلق به هواپیمایی امارات به دلیل وخامت حال یکی از مسافرانش در آسمان تهران درخواست فرود اضطراری کرد و در فرودگاه امام خمینی (ره) فرود آمد.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري اطلاعات و تحليل آنها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه فارس نیوز عضو شوید.