پایگاه خبری صنعت نما - خبر سرمایه گذاری
.
پنجشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۹
ساعت :

پایگاه خبری صنعت نما - خبر سرمایه گذاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: چوقا یا چوخا، بالاپوش مردان روستایی و عشایر بختیاری در غرب ایران است.

یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از مسوولان و فعالان صنعت گردشگری استفاده از گردشگری دریایی است اگرچه کشور ما دارای ظرفیت‌های غنی در این حوزه است اما تاکنون نتوانسته درآمد مطلوبی از این حوزه داشته باشد.

در بیشتر مواقع از گردشگری به عنوان راهکاری برای بهبود روابط بین الملل و حل مشکلات دیپلماسی یاد می شود. در عین حال نباید فراموش کرد که گردشگری صنعتی است درآمدزا که به واسطه حضور گردشگران متعدد، اشتغال ایجاد می شود و می توان با ارائه فرهنگ، آداب و روسوم و میراث فرهنگی به گردشگران، راه را برای توسعه کشور هموار ساخت.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی از راه های رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی توسعه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، گفت: جذب سرمایه گذار و رونق صنعت گردشگری موجب رشد و رونق تولید و اشتغال می شود از این رو باید بروکراسی ها و موانع در مسیر جذب سرمایه گذاری و بخش خصوصی در اجرای پروژه های گردشگری برداشته شود.

آغاز هر سفر با تدارکات و برنامه ریزی هایی همراه است. قطعا یکی از مهمترین مسائلی که قبل از سفر به آن اندیشیده می شود محل اقامت است. در ایران نیز گزینه های متعددی برای اقامت وجود دارد. از هتل های یک و دو تا پنج ستاره، هتل آپارتمان و مهمانپذیر که واحدهای مرسوم در حوزه اقامت گردشگری هستند گرفته تا خانه مسافرها، خانه های استیجاری و اقامتگاه های بومگردی که هریک خدمات و امکانات خاصی ارائه می دهند.

ایران به عنوان بازاری نوظهور در حوزه گردشگری مورد استقبال سرمایه گذاران است. در این میان با تلاش جاناتان وُرسلی (Jonatan worsley)، رییس Bench همایشی برای بررسی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ایران برگزار شد؛ تا راه‌های کسب‌وکار در ایران، روش‌های تامین مالی، نحوه خروج پول و سود سرمایه از ایران و انتخاب برند با حضور سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی تبیین و شفاف شود.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.