پایگاه خبری صنعت نما - روند صعودی فوتی‌های کرونا در ۲۳ استان / وضعیت بیماری در تهران
.
پنجشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
ساعت :

روند صعودی فوتی‌های کرونا در ۲۳ استان / وضعیت بیماری در تهران

 

موج هفتم کرونا در حال پیشروی است و ۳۰ استان کشور در هفته ۱۲۷ همه‌گیری کرونا افزایش بارز موارد بستری را گزارش کرده‌اند. همچنین در این بازه زمانی، در ۲۳ استان هم موارد فوت ناشی از کووید ۱۹ روندی صعودی داشته است.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی مجددا افزایش یافته و از ۵۷ شهر قرمز به ۱۲۰ شهر رسیده است. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۸۶ به ۱۱۲ شهر افزایش یافته است و گویا موج هفتم کرونا به تدریج دارد زنگ خطرش را بلندتر به گوش می‌رساند. در عین حال تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۹۹ به ۱۶۶ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۰۶ به ۵۰ شهر کاهش یافته‌اند. بر این اساس شهرهای پرخطر کرونایی در حال افزایش‌اند؛ افزایشی که این بار با غلبه دو زیرسویه اُمیکرون یعنی BA۴ و BA۵ خودش را نشان می‌دهد.

 

موج هفتم و افزایش سریع بستری و فوت 

در حال حاضر زیرسویه‌های اُمیکرون در کشور غالب شدند و موج هفتم بیماری کووید ۱۹ اثرش را بر افزایش موارد ابتلا، بستری و متاسفانه مرگ‌ومیر گذاشته است؛ به طوری که تعداد موارد روزانه ابتلا به کرونا پنج رقمی شده و میزان فوت نیز متاسفانه از صفر و یک هفته‌های اخیر، دو رقمی شده و به ۴۰ تا ۵۰ درصد رسیده است و همچنان بیم سه رقمی شدن فوتی‌ها وجود دارد.  

مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز اعلام کرد که  فوتی‌های بیماران کرونا از ۶۹ مورد در هفته آخر تیرماه به ۲۰۴ مورد در هفته اول مرداد ماه رسیده و بستری‌های کرونا نیز نسبت به هفته آخر تیرماه از ۴۱۱۹ نفر به ۷۳۷۶ نفر و تعداد بیماران سرپایی نیز از ۲۸ هزار و ۶۱۷ نفر به ۴۶ هزار و ۱۷۱ افزایش یافته است.

وضعیت هفتگی کرونا در کشور

بر این اساس بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته اول مرداد ماه ۱۴۰۱ مصادف با هفته ۱۲۷ همه‌گیری در کشور، نشان می‌دهد که تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر ۴۶۱۷۱ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۷۳۷۶ نفر و تعداد موارد فوتی جدید ۲۰۴ نفر بوده است.  

 

 

وضعیت کرونا در تهران

در استان تهران نیز تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر، ۲۱۷۴ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۱۰۷۱ نفر و تعداد موارد فوتی تهران در هفته اخیر ۳۶ نفر بوده است.

کدام استان‌ها افزایش موارد بستری و فوتی‌ را داشته‌اند؟

در عین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر مصادف با هفته ۱۲۷ همه‌گیری در کشور، استان‌های چهارمحال و بختیاری، کرمان، قم، خراسان جنوبی، یزد، مازندران، خراسان شمالی، لرستان، گیلان، گلستان، سمنان، مرکزی، ایلام، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان رضوی، تهران، اصفهان، همدان، قزوین، البرز، خوزستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، فارس، زنجان، کردستان، اردبیل،  کهگیلویه و بویر احمد و سیستان و بلوچستان افزایش بارز بستری را داشته‌اند.

افزایش فوت نیز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کرمان، قم، خراسان جنوبی، یزد، مازندارن، خراسان شمالی، گیلان، گلستان، سمنان، هرمزگان، فارس، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بوشهر، همدان، قزوین، البرز، خوزستان و زنجان، اردبیل، خراسان رضوی و تهران گزارش شده است.

بنابراین طبق اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر، افزایش بارز بیماران بستری در ۳۰ استان کشور گزارش شده است.

 

همچنین افزایش موارد متوفی کووید ۱۹ در ۲۳ استان کشور و ایستایی موارد فوت در هشت استان گزارش شده است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.