پایگاه خبری صنعت نما - ضرورت تجانس بین داشته‌ها و خواسته
.
جمعه - ۲۶ دی - ۱۳۹۹
ساعت :

ضرورت تجانس بین داشته‌ها و خواسته

 در یادداشت قبلی صحبت از اهداف و برنامه‌های کوتاه مدت و زودبازده و برنامه های بلند مدت استراتژیک شد و بحث را تا این پرسش کشاندیم که مدل تجاری شما جزو کدام یک از این دو است؟

*علی خوشنام

به گزارش صنعت نما به نقل از روابط عمومی نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی: روی حسابم به چاپخانه‌داران فعال در عرصه دیجیتال، سرمایه گذاران این حوزه، واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات مرتبط با تکنولوژی‌های مورد نیاز چاپ دیجیتال است. به ویژه آنهایی که تاثیر حضور در نمایشگاه چاپ دیجیتال را جدی گرفته و در این اوضاع قمردرعقرب کرونایی، یاعلی گفته‌اند و  قصد دارند این اوضاع خموده را، دست‌کم در دامنه کارشان با شعاع تعریف شده تحت مدیریت خود، تغییر دهند.

پرسش این بود:

در نمایشگاه امسال، هداف بلند مدت دارید یا مقاصد خود را بر عملیات مقدماتی و امور زودبازده متمرکز کرد‌ه‌اید؟

اغلب نصایح اقتصادی و اندرزهای کارشناسی‌، بر ضرورت تمرکز روی برنامه‌های استراتژیک و حصول نتایج در بازه‌های زمانی بلند‌مدت دلالت دارد؛ اما این تمام ماجرا نیست. گاهی استراتژی‌های متکی بر اقدامات زود‌بازده، کارآمدتر هستند. به طور کلی آنچه در تدوین برنامه‌ها، برای ورود به عرصه‌های عملیاتی چون حضور در نمایشگاه یا رویدادهای مشابه اهمیت دارد، دید منطقی و افق‌ منظر چندجانبه است؛ واین یعنی تشخیص اینکه در چه شرایطی نتایج زودبازده مفیدند و در چه شرایطی آورده‌های بلند مدت.

در واقع حرف حساب فقط یکی است؛ شرایط و داشته های خود را بسنجید.

و توصیه هم این است: ببینید در نمایشگاه چاپ دیجیتال امسال، طی ۴ روز چه برنامه هایی برایتان نتیجه بخش است و کدام دستاورها با اهداف غایی شما قرابت بیشتری دارند.

 اگر ظرفیت اجرایی امورتان به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مقدماتی نزدیک‌تر است، متناسب با همین راهبرد اقدام کنید. وحی ملزم نیست که همه اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها بلندمدت بوده و استراتژی پیچیده داشته باشد.

همین قدر که بدانید امکانات و قابلیت هایتان با اهداف و برنامه‌هایتان تجانس و همگرایی دارد، برنده ماجرا هستید. با این رویکرد شک نکنید دستاورد رضایتمندی از نمایشگاه خواهید داشت.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.