پایگاه خبری صنعت نما - انتخابات مقدماتی آمریکا؛ موفقیت اولیه بایدن در سه‌شنبه بزرگ
.
سه شنبه - ۱۲ فروردین - ۱۳۹۹
ساعت :

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ موفقیت اولیه بایدن در سه‌شنبه بزرگ

با توجه به پایان رأی‌گیری در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در ایالات شرقی، نتایج از پیروزی جو بایدن در ایالت‌هایی از جمله ویرجینیا، کارولینای شمالی و اوکلاهاما و پیروزی برنی سندرز در ایالت ورمونت حکایت دارند.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات‌های آمریکا در ۱۴ ایالت به صورت همزمان که به رأی‌گیری "سه‌شنبه بزرگ" معروف است، به تدریج منتشر می‌شود. در این روز ۱۳۵۷ امتیاز انتخاباتی تقسیم می‌شود که تقریبا یک سوم کل امتیازات موجود برای کسب نامزدی این حزب است.

*به روز رسانی ساعت ۹:۱۰ با توجه به شمارش ۱۰۰ درصد آراء در ایالت‌های ویرجینیا و اوکلاهاما، جو بایدن در این دو ایالت به پیروزی دست یافت.

*به روز رسانی ساعت ۹:۲۹ با توجه به شمارش ۱۰۰ درصد آراء در ایالت ورمونت، سناتور برنی سندرز در این ایالت پیروز شد. 

*به روز رسانی ساعت ۹:۵۴ با توجه به شمارش ۱۰۰ درصد آراء در ایالت مینه‌سوتا، جو بایدن در این ایالت به پیروزی رسید.

*به روز رسانی ساعت ۹:۵۸ با توجه به شمارش ۱۰۰ درصد آراء در ایالت کارولینای شمالی، جو بایدن در این ایالت به پیروزی دست یافت.

*به روز رسانی ساعت ۱۰:۵۲ با توجه به شمارش ۱۰۰ درصد آراء در ایالت تنسی، جو بایدن در این ایالت پیروز رقابت درون حزبی شد.

ایالت ورمونت دارای ۱۶ امتیاز، ویرجینیا ۹۹ امتیاز، کارولینای شمالی ۱۱۰ و آلاباما ۵۲ امتیاز دارند. ورمونت و ویرجینیا امتیازات خود را براساس سهم هر نامزد از آراء تقسیم می‌کنند؛ بنابراین هنوز سهم مشخص هر کدام از این دو نامزد روشن نیست. سندرز سناتور اهل ورمونت است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین در تازه‌ترین پیش بینی گفته می‌شود که بایدن در ایالت آلاباما هم پیروز خواهد شد. شمارش آرا در ایالت های رأی‌دهنده تازه شروع شده اما به نظر می رسد که بایدن تا اینجا شب خوبی را سپری کرده باشد.

پیشتر نظرسنجی شبکه سی‌بی‌اس نشان داد، تقریبا نیمی از رأی‌دهندگان در ویرجینیا در چند روز گذشته در مورد نامزد دلخواه خود به نتیجه رسیدند و ۵۲ درصد آن‌ها به جو بایدن رأی دادند. اکثریت آن‌ها گفتند احساس می‌کنند که بایدن بهترین نامزد برای شکست دادن دونالد ترامپ خواهد بود؛ در حالی که سندرز در این زمینه ۲۲ درصد عقب بود.

روز سه‌شنبه همچنین دو ایالت بزرگ تگزاس و کالیفرنیا -با ۲۲۸ و ۴۱۵ امتیاز- به نامزد مورد نظر خود برای رقابت با دونالد ترامپ در ماه نوامبر رأی دادند. کسر بزرگی از رأی‌دهندگان تگزاس و کالیفرنیا جوان و لاتین‌تبار هستند که متمایل به حمایت از سناتور اهل ورمونت بوده‌اند؛ بنابراین جو بایدن چندان نمی‌تواند روی پیروزی بزرگ در آنجا حساب کند.

کمپین جو بایدن بعد از پیروزی او با فاصله زیاد در رأی‌گیری روز شنبه در کارولینای جنوبی بار دیگر جان گرفت. در سه ایالت اول که رأی‌گیری کردند -آیووا، نیوهمپشایر و نوادا- سندرز در دو ایالت نیوهمپشایر و نوادا اول شد و آیووا را با اختلاف خیلی کم به پیت بوتجج واگذار کرد.

با این حال در روزهای اخیر دو نامزد میانه‌رو دیگر این عرصه، پیت بوتجج و سناتور ایمی کلوبشار، با کناره‌گیری از رقابت‌ها حمایت خود را از کمپین بایدن اعلام کردند. از سوی دیگر نام مایکل بلومبرگ، میلیاردر و شهردار سابق نیویورک هم برای اولین بار روی برگه‌های رأی ظاهر شده است.

هم‌زمان با انتخابات دموکرات‌ها، جمهوری‌خواهان نیز در برخی ایالت‌ها انتخابات دارند. دونالد ترامپ با انتشار عکسی در توئیتر خود،‌ از پیروزی در انتخابات مقدماتی پنچ ایالت مین، تنسی، ماساچوست، اوکلاهما و آلاباما خبر داد.

 

پایان خبر/

 

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.