پایگاه خبری صنعت نما - عراق درباره شلیک موشک به منطقه الخضرا تحقیق می‌کند
.
دوشنبه - ۲۵ شهریور - ۱۳۹۸
ساعت :

عراق درباره شلیک موشک به منطقه الخضرا تحقیق می‌کند

نیروهای عراقی اعلام کردند، قصد ندارند امنیت یگان‌های آمریکا را با نیروهای ذخیره خود تقویت کنند و تحقیقات درباره موشک شلیک شده به نزدیکی سفارت واشنگتن در بغداد تنها از سوی عراق در حال انجام است.

*الهام صمدی

به گزارش صنعت نما، یحیی رسول عبدالله، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، طرف‌های امنیتی به تحقیقات خود درباره موشک پرتاب شده به نزدیکی سفارت واشنگتن در بغداد ادامه می‌دهند و در صورت دستیابی به هرگونه نتیجه‌ای رسما آن را اعلام خواهند کرد.

وی تاکید کرد، تحقیقات در این خصوص تنها از سوی عراق در حال انجام است و ائتلاف بین‌المللی یا طرف آمریکایی در آن مشارکت ندارند، دستگاه‌های امنیتی عراق خود می‌توانند به نتیجه برسند.

این مسؤول عراقی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بغداد نیروهای ذخیره خود را نزدیک پایگاه‌های آمریکا و اماکنی که آمریکایی‌ها در آنها حضور دارند، مستقر می‌کند یا نه، گفت: نیروهای آمریکایی در پایگاه‌های نظامی عراق فعالیت می‌کنند و این پایگاه‌ها توسط نیروهای نظامی کشور ایمن هستند، به نظر می‌رسد اوضاع عادی است و نیروهای عراق در این پایگاه‌ها حضور دارند و آنها هستند که امنیت را در همه این اماکن برقرار می‌کنند.

رسانه امنیتی وابسته به فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق دو روز پیش از سقوط یک موشک کاتیوشا به منطقه الخضراء واقع در مرکز بغداد خبر داده و اعلام کرد، این موشک خسارتی در پی نداشته است.

در این راستا، چند منبع امنیتی اعلام کردند، این موشک با هدف حمله به سفارت آمریکا شلیک شده و اطراف آن در مرکز منطقه الخضراء به زمین برخورد کرده است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.