پایگاه خبری صنعت نما - آماده سازی ناصرخسرو برای بازگشایی باب عالی
.
چهارشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۹
ساعت :

آماده سازی ناصرخسرو برای بازگشایی باب عالی

شهردار منطقه ۱۲ از بازگشایی ورودی «باب عالی» تا پایان شهریورماه خبر داد.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی در این باره گفت: برای آماده سازی بازگشایی ورودی «باب عالی» کاخ موزه جهانی گلستان؛ شهرداری منطقه ۱۲ بازپیرایی و سنگ فرش کردن خیابان ناصرخسرو و ۱۵ خرداد؛ جابجایی برخی تاسیسات شهری؛ تقویت و تکمیل مبلمان شهری و همینطور مرمت ساعت شمس العماره را متعهد شده. همینطور در صورت اتمام شیوع کرونا؛ در حال برنامه ریزی، برای برگزاری رویدادهای فرهنگی در زمانهای اوج مخاطب کاخ گلستان در محوطه جلوخان شمس العماره که در ابتدای خیابان مروی قرار دارد، هستیم.

وی یادآور شد: باید از فرصت کاخ جهانی گلستان به نفع بافت تاریخی استفاده کرد و نباید کاخ را مجرد و جزیره ای جدا از بافت تاریخی فرهنگی قلب تهران در نظر گرفت. بازگشایی جبهه شرقی کاخ گلستان که از سالها پیش یکی از درخواست های شهرداری تهران بوده؛ به گفته رییس این کاخ تا پایان تابستان انجام خواهد شد و با توجه به حجم قابل توجه مخاطبان می تواند ارتباط دهنده غرب کاخ یعنی میدان ارک با شرق آن یعنی خیابان ناصرخسرو و کوچه مروی باشد و گردشگران می توانند از جذابیت های تاریخی این محدوده ها هم دیدن کنند.

بنا براعلام سایت شهر، وی در ادامه گفت: اگر کسی به طهران قدیم آشنا نباشد ممکن است حین بازدید از کاخ گلستان هرگز متوجه نشود که بافت تاریخی اطراف این کاخ چطور است و چه پیشینه ای دارد اما با باز شدن در باب عالی این پیوند برقرار می شود. اما با مرمت و بهسازی کوچه مروی؛ اتصال به پامنار نیز میسر شده و همینطور بعد از آن دسترسی به گذر صنایع دستی عودلاجان که یکی از قطب های تولید و فروش صنایع دستی منطقه است نیز مهیا شده و به این ترتیب یک مسیر گردشگری پیاده روی، میزبان علاقمندان به طهران قدیم است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.