پایگاه خبری صنعت نما - انتقاد برخی از نمایندگان مجلس از لایحه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها
.
پنجشنبه - ۸ اسفند - ۱۳۹۸
ساعت :

انتقاد برخی از نمایندگان مجلس از لایحه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها

به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در لایحه اصلاحی مالیات بر ارزش افزوده برای وضع عوارض محلی محدود شوند.

*پویا مهرابی

رئیس فراکسیون پیشگیری و مدیریت بحران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از لایحه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها، گفت: محدود کردن اختیار وضع عوارض از سوی شوراها قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرنگار صنعت نما، سید مهدی مقدسی با انتقاد از لایحه مالیات بر ارزش افزوده  شهرداری‌ها، اظهار کرد: به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در لایحه اصلاحی مالیات بر ارزش افزوده برای وضع عوارض محلی محدود شوند.

نماینده مردم اراک و خنداب کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که، متاسفانه معایبی در برخی بندهای اصلاحی قانون مالیات بر ارزش افزوده در حوزه شهرداری‌ها وجود دارد، افزود: این لایحه که در کمیسیون اقتصادی مجلس با اصلاحاتی به تصویب رسیده دارای نواقصی است که باید نمایندگان مردم به آن توجه بیش‌تری داشته باشند تا از این رهگذر ضرری متوجه شهرداری‌ها و مخاطبان آن که مردم هستند نباشد.

وی به موضوع نشست وزیر اقتصاد با مسئولانی از شورای عالی استان‌ها، پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه این لایحه راه وضع عوارض از سوی شوراها را با محدودیت مواجه کرده که منجر به کاهش قدرت اجرایی شوراها در کشور می‌شود. اما موضوع از سوی جمعی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درصدد اصلاح آن هستند تا در این میان حقی از شوراها با تصویب این لایحه تضییع نشود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به این موضوع پرداخت که، شوراهای شهر، روستا، بخش، شهرستان و استان طبق اصول 100و108 قانون اساسی تشکیل شده و اختیارات قانونی مربوط به خود را دارند زیرا در تمامی دنیا وضع عوارض محلی با ارایه لایحه شهرداری‌ها و تصویب شوراها صورت می‌گیرد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.