پایگاه خبری صنعت نما - بوستان‌های مادر و کودک نشان از تبعیض بین زن و مرد ندارد
.
چهارشنبه - ۲۷ تیر - ۱۴۰۳
ساعت :

بوستان‌های مادر و کودک نشان از تبعیض بین زن و مرد ندارد

 

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت که بوستان‌های مادر و کودک در تمامی دنیا وجود دارد و این اقدام شهرداری که بسیار قابل تقدیر است نه تنها نشان از تبعیض بین زن و مرد ندارد، بلکه توجه به نیاز و جایگاه مادر و کودک است.

به گزارش صنعت نما، سوده نجفی در گفت وگو با ایسنا، در مورد طرح بوستان مادر و کودک و ممنوعیت ورود آقایان گفت: موضوع اختصاص و احداث بوستان مادر و کودک در سال ۱۳۷۹ با مصوبه "گسترش امکانات ورزشی و تفریحی بانوان در شهر تهران" شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد.

وی با بیان اینکه در این مصوبه که مشتمل بر یک ماده واحده است،  شهرداری تهران ملزم شده است تا "به منظور گذران بهتر اوقات فراغت بانوان و استفاده مطلوب از امکانات موجود شهر تهران در زمینه ورزش و تفریحات سالم  در تمام مناطق یک پارک و یا فضای مناسب ورزشی از هر جهت را، جداگانه به ورزش بانوان اختصاص دهد"، گفت: با توجه به جایگاه مادران و نقش آنان در رشد و شکوفایی ‌و محوریتشان در تربیت کودکان، در سال ۸۳ شورای اسلامی شهر تهران " مجوز احداث و ایجاد بوستانهای مادر و کودک توسط شهرداری تهران در نقاط مختلف شهر تهران" را به تصویب رساند. که در این مصوبه تهران موظف شد نسبت به تامین و اختصاص فضاهای مناسب در بوستان های موجود و همچنین طراحی و اجرای فضاهای اختصاصی در بوستان‌های عمومی تازه احداث شده در مناطق و حریم آن تحت عنوان بوستان‌های مادر دستورالعمل‌های لازم را اجرایی کند. 

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران افزود: از این رو تا کنون  قسمتی از چند بوستان در مناطق مختلف شهر به منظور تامین آسایش و راحتی بانوان با هدف ارتقاء توان روحی، جسمی، فکری و جهت بخشی به اوقات فراغت به آنان اختصاص داده شده است و در حال حاضر هم در چند بوستان از جمله باغ سلیمانیه در محله نبرد و بوستان باقری زند در خیابان کارون به صورت پایلوت به فضای مادر وکودکانشان اختصاص داده شده است.


وی افزود: دقت داشته باشید که بوستان‌های مادر و کودک در تمامی دنیا وجود دارد و این اقدام شهرداری که بسیار قابل تقدیر است نه تنها نشان از تبعیض بین زن و مرد ندارد؛ بلکه توجه به نیاز و جایگاه مادر و کودک است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.