پایگاه خبری صنعت نما - خبر صنعت حمل و نقل
.
شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹
ساعت :

میزان تخفیف سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بندر چابهار افزایش یافت.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

طبق گفته کارشناسان، اولین احتمال به عنوان دلیل وقوع این سانحه باز بودن پیچ است. اگر محرز شود که بازشدن پیچ، دلیل سانحه بوده به طور قطع راهبان یا راهبانان این مسیر باید پاسخگو باشند. حسب اظهارنظر پیشکسوتان مطلع ریلی، متاسفانه سالها است راهبانان به جای سرکشی با پای پیاده، با موتورسیکلت گشت زنی می‌کنند که این باعث کاهش دقت در بازرسی و رصد مسیر شده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت:‌ پروژه خواف-هرات جزو پروژه‌های اولویت دار محسوب می شود که قرار است اگر منابع مالی آن فراهم شود حداکثر تاپایان شهریور ماه تکمیل شود.

مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیماسازی بوئینگ به تازگی در خصوص آینده صنعت هوایی در جهان ابراز امیدواری و خاطر نشان کرد که رشد ترافیک هوایی ایرلاین ها حدود پنج سال به طول خواهد انجامید.

فرودگاه‌های بزرگ جهان پس از شیوع کرونا و اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و بسته شدن مرزهای هوایی، یکی پس از دیگری تبدیل به پارکینگی از انواع هواپیماهای کوچک و بزرگ می‌شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری اعلام کرد: مسافران پروازهای خارجی برای ورود به ایران باید تعهدنامه پیش بینی شده را تکمیل کرده و مفاد آن را به طور کامل رعایت کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بعد از گذشت دو ماه تعداد زیادی از کامیون‌ها در مرز میر جاوه به دلیل اختلافات و همچنین ویروس کرونا گرفتارشده‌اند.

یک کارشناس هوانوردی معتقد است شرایط فعلی (بحران اقتصادی حاصل از کرونا) فرصت بسیار خوبی برای تغییر در مدیریت کسب و کار ایرلاین‌های ایرانی است.

تابلو پروازهای فرودگاه امام نشان از انجام تنها 8 پرواز ورودی و خروجی در روز (19 اسفندماه) دارد که موضوع جالب انجام 2 پرواز از فرودگاه امام به کشور چین است.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.